Angle down Atgal

Vitrininiai langai ir fasadai: į ką vertėtų atkreipti dėmesį?

Vitrininiai langai, atviros terasos, akį traukiantys fasadai – populiaru ne tik biuruose, bet ir privačiuose namuose. Tokie architektūriniai sprendimai ne tik estetiškai atrodo, bet ir suteikia pastatui šviesos, erdvumo pojūtį. Visgi planuojant didesnių gabaritų vitrinas ar montuojant fasadus, svarbu žinoti keletą dalykų, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį.

Įmonės „Alfestus“ direktorius Edvinas Grikštas sako, kad renkantis langus, duris ar fasadus aktualu, kad jie ne tik estetiškai atrodytų, bet ir būtų patvarūs bei ilgaamžiai. Todėl prieš priimant inžinerinius sprendimus, reikėtų pasitarti su tos srities specialistais.

Aliuminis ar plastikas?

Planuodami vitrininius langus, terasas, pirmiausia susiduriame su klausimu, kokios medžiagos profilį pasirinkti. Ilgą laiką buvęs populiarus plastikas šiuo metu užleidžia pozicijas aliuminio konstrukcijoms. Natūraliai kyla abejonė, kurį variantą pasirinkti: pasitikėti tuo, kas jau išbandyta, ar  pasirinkti tai, kas nauja ir modernu.

„Alfestus“ direktoriaus Edvino Grikšto teigimu, kiekvienas klientas turėtų įvertinti savo lūkesčius ir  galimybes, o tada rinktis tą variantą, kuris jam yra priimtinesnis. Plastikinio profilio kaina bus gerokai mažesnė, bet jis kokybe, patvarumu, ergonomiškumu negali prilygti aliuminio konstrukcijoms.

„Klientas turėtų įvertinti ne tik kainą, bet ir eksplotavimo savybes, praktiškumą, bei ilgaamžiškumą“, – pabrėžia E. Grikštas.

Šiuolaikinės aliuminio konstrukcijos griauna mitus

Aliuminio profilio pasirinkimas iki šiol kelia nemažai abejonių netgi tiems, kurie patys dirba statybų sektoriuje. Iki šiol gajus stereotipas neva aliuminis pernelyg šaltas, todėl patalpa, kurioje atsiras aliuminio konstrukcijos, bus vėsesnė. Visgi tai tik mitas, atėjęs dar iš tų laikų, kai aliuminio profiliai tik pradėti gaminti.

„Kai tik į rinką pradėjo veržtis aliuminio langai, jie nebuvo tokie kokybiški ir šilti kaip plastikas: profiliai būdavo plonesni, žymiai plonesnis buvo ir viduje esantis termotiltelis, kuris dabar sudaro pusę, o kai kurioms aliuminio sistemoms ir net daugiau profilio gylio. Taip pat jis neturi teisioginio kontakto su saule, kuri, kaip žinoma, stipriai veikia plastiką. Taip panaikinamas ir šalčio tilto susidarymas.

Dabar aliuminis savo šiluminėmis savybėmis visiškai atitinka plastiką, o  kai kurios sistemos netgi yra šiltesnės už plastikinius langus. Taip pat aliuminio konstrukcijos prisideda prie „žalesnio“ naudojimo, nes termotilteliai gaminami iš perdirbto PVC, o kai kurie tiekėjai net patį aliuminį gamina iš jau perdirbtos medžiagos. Aliuminio konstrukcijos – inovatyvus produktas, kuris kiekvienais metais vis tobulinamas estetikos, statikos ir šilumos atžvilgiu, o PVC gaminių inovatyvumas stoja dėl ribotų plastiko profilių savybių“, – sako E. Grikštas.

Tie, kurie nori ne balto, o kitos spalvos profilio, taip pat turėtų rinktis aliuminį. Dažytas aliuminio profilis nenubluks, spalva išliks ryški gerą dešimtmetį. Be to dažymas pagal RAL paletę praplečia pasirinkimo galimybes: galima rinktis ne tik norimą atspalvį, bet ir medžio imitaciją.

„Jeigu klientas nori rudo profilio, plastikas nedažomas, ant jo dedamas laminatas, dažnai medžio imitacijos. Manoma, kad laminatas yra patvaresnis, o dažytas aliuminis priešingai – greitai nublunka. Tai neatitinka realybės. Patys tiekėjai duoda 10-ies metų garantiją spalvai. Tad dažytas aliuminio profilis – puikus pasirinkimas tiems, kurie nori išskirtinių, patvarių, ilgaamažių langų, derančių prie pastato ar interjero sprendimų“, – sakė E. Grikštas.

Plastikas tinka ne visur

Be to, svarstant apie vitrininius langus ar erdvią terasą vertėtų nepamiršti, kad plastikas tinka ne visur. Suplanavę dideles vitrinas, architektai pastato projekte dažnai nurodo, kad profilis bus pagamintas iš plastiko. Tik tada, kai klientas kreipiasi į specialistus, paaiškėja, kad plastikas didelių gabaritų vitrinoms netinka. Tuomet kyla problemų – klientas turi pakeisti projektą ir rinktis mažesnes vitrinas iš plastiko, arba likti prie pirminio plano, svajonės ir rinktis aliuminio profilio konstrukcijas, kurios išpildys estetinius sprendinius.

 „Plastikinis profilis nėra toks patvarus, jis netinka didelėms konstrukcijoms, viršijami techniniai parametrai. Nuo saulės jos išlinks, konstrukcija praras savo sandarumą, todėl jokių garantijų suteikti negalime. Tokiu atveju siūlome plastiką keisti aliuminiu.

Aliuminis yra lengvas, iš jo  nesudėtinga padaryti tikrai didelių gabaritų gaminius. Jis atsparesnis ir aplinkos veiksniams. Iš aliuminio gaminamos ne tik langų, durų, bet ir fasadų sistemos. Aliuminio konstrukcijos montuojamos dideliuose komerciniuose pastatuose, tai ir parodo aliuminio konstrukcijų galimybes“, – pasakojo „Alfestus“ direktorius Edvinas Grikštas.

Kontaktai:

Tel.: +370 41500270

El. paštas: info@alu.lt

https://www.alfestus.com/

https://www.facebook.com/UABalfestus/

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite