Angle down Atgal

Viskas, ką verta žinoti apie kelionių draudimą

Kelionės suteikia gyvenimui daugiau spalvų, padeda praplėsti akiratį, tobulėti. Vieniems tai gyvenimo būdas, kitiems – reta galimybė pailsėti nuo darbų. Tam, kad išvyka būtų sėkminga, dažniausiai prireikia nemažai pastangų: pradedant maršruto suplanavimu, baigiant tinkama apsauga nuo netikėtų nuostolių. Būtent šiuo atžvilgiu praverčia kelionių draudimas internetu. Ką apie jį vertėtų žinoti kiekvienam, planuojančiam išvyką?

Kur jis galioja?

Ši paslauga ne tik užtikrina užsienyje patirtų nuostolių kompensaciją, bet ir leidžia pasinaudoti visą parą veikiančia pagalbos linija. Taigi, kad ir kur bebūtumėte, tai – patogus ir greitas būdas išspręsti iškilusias problemas. Jei draudimas buvo įsigytas Lietuvoje, jis galioja tik už šalies ribų. Detalesnės sąlygos ir kita reikalinga informacija būna pateikiama konkrečioje sutartyje.

Skirtingos paslaugos – skirtingiems poreikiams

Pasinaudojus medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimu atlyginamos būtinosios gydymo išlaidos. Dažniausiai jos būna susijusios su netikėtai prasidėjusiomis ūminėmis ligomis ar patirtomis traumomis, kai prireikia ambulatorinio arba stacionaraus gydymo, tam tikrų vaistų ar nukentėjusiojo pervežimo. Visapusiškas kelionių draudimas internetu puikiai tinka norintiems pasirūpinti platesne apsauga patogiai.

Vienas iš nemaloniausių, tačiau pakankamai dažnai pasitaikančių atvejų keliaujant – apgadintas, vėluojantis arba tiesiog dingęs bagažas. Tokioje situacijoje prarandami asmeniniai daiktai ir tenka įsigyti tam tikrus būtiniausius reikmenis. Be to, kartais neišvengiama ir lagamino ar jame esančių daiktų vagysčių, todėl keliaujant patariama būti itin atidiems ir saugoti savo turtą. Kiekvienu atveju išmokama suma priklauso nuo bagažo vertės ir draudimo trukmės.

Kartais kelionės metu praverčia ir asmens civilinės atsakomybės draudimas, kai atlyginama kito asmens sveikatai ar jo turtui padaryta žala. Tokių įvykių priežasčių gali būti įvairiausių: nuo paprasčiausio netyčinio stumtelėjimo iki važiuojant dviračiu kliudyto automobilio. Reikalui esant teismo procese jums atstovauja draudikas, todėl sugrįžti į užsienio šalį dėl šios priežasties nebereikia. Taip išvengiama papildomų kelionės, advokatų paslaugų išlaidų.

Kelionės draudimas internetu gali apimti ir su jos neįvykimu susijusias išlaidas. Pavyzdžiui, netikėtai užklupus rimtoms sveikatos problemoms reikia atšaukti suplanuotą išvyką, ir dėl to susiduriama su dideliais finansiniais nuostoliais. Pasinaudojus draudimu to išvengiama, nes atlyginamos ne tik kelionės atšaukimo, bet ir papildomos grįžimo išlaidos. Apsauga taikoma ir dėl eismo įvykio pavėlavus arba neatvykus į jungiamąjį reisą ir t. t.

Nuo ko priklauso kaina?

Prieš draudžiantis rekomenduojama atkreipti dėmesį į aspektus, nuo kurių priklauso įmokos dydis. Dažniausiai tai būna šalis, į kurią planuojate vykti, kelionės tikslas ir trukmė. Taip pat reikšmės turi jūsų amžius ir pasirinktos draudimo apsaugos sąlygos. Didesni įkainiai dažniausiai taikomi užsiimantiems rizikinga veikla ar senyvo amžiaus žmonėms.

Brangus kelionės draudimas (internetu arba nuvykus į artimiausią padalinį) dar nereiškia, kad jis yra pats tinkamiausias. Pirmiausia reikėtų įvertinti savo poreikius. Pavyzdžiui, jei keliaujate tik su rankiniu lagaminu, kuriame tikrai negabenate jokio brangaus turto (kompiuterio, fotoaparato ar pan.), drausti bagažo nėra būtina.

Kaip pasinaudoti?

Nutikus nelaimei (susižeidus, patyrus traumą ar pan.), visų pirma reikėtų kreiptis į artimiausią oficialią gydymo įstaigą ar gydytoją. Jei reikalingas stacionarus gydymas, reikėtų nedelsiant informuoti draudimo kompanijos atstovus, teikiančius pagalbą ištisą parą. Telefono numeris ir kiti kontaktiniai duomenys dažniausiai būna pateikiami liudijime ar atmintinėje.

Tuomet, kai reikia gydytis ambulatoriškai ir gerti išrašytus vaistus, reikalaukite gydytojo, kad dokumentuose būtinai nurodytų diagnozę, gydymo datą ir atliktas paslaugas. Taip pat svarbu išsaugoti sąskaitų originalus ir kvitus, įrodančius, kiek, kokių vaistų pirkote ir panašiai.

Kelionės draudimas internetu – vienas iš patogiausių būdų pasirūpinti ramesne išvyka. Ruošiatės į užsienio šalį? Tuomet nepraleiskite progos apsidrausti nuo netikėtų finansinių išlaidų ir keliaukite ramiai.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite