Angle down Atgal

Viskas, ką reikia žinoti apie klitorį

Ar žinojote, kad klitoris – vienintelis žmogaus organas, kuris sukurtas tik malonumui teikti? Nors ši kūno dalis yra itin maža, tačiau ji viena gali suteikti didelius, jaudinančius pojūčius. Nors viešumoje klitoris kritikuojamas dėl to, kad jį sunku rasti ir suprasti, viskas, ko reikia, tėra informacijos paieška. Kodėl jis toks svarbus? Nors moters kūnas turi ir kitas erogenines zonas – spenelius, kaklą, išorinius lytinius organus – tačiau klitoris yra iš visų jautriausias. Vibratoriai, pirštų pagalvėlės ar bet kokie kiti stimuliatoriai, liesdami klitorį, neabejotinai padeda pasiekti orgazmą kiekvienai moteriai. Jeigu norite sužinoti apie klitorį viską ir išnaudoti visas jo galimybes, kviečiame dabar ir čia pat su juo susipažinti.

Struktūra ir nervų galūnėlės

Klitoris – tai tūkstančių nervų galūnėlių namai, o tiksliau, net 8 tūkstančių. Nors varpa lygiai taip pat turi tūkstančius nervų galūnėlių, klitorio sandaroje jos yra arčiau viena kitos, todėl mokslininkai teigia, jog šis yra jautresnis net ir už vyriškąjį pasididžiavimą. Vis dėlto, stimuliuojant klitorį reikia būti atsargiems – didelis jo jautrumas gali nulemti net ir skausmą, jeigu stimuliacija bus per didelė. Pavyzdžiui, įsigytas klitorinis vibratorius internetu ar bet kurioje fizinėje erotinių prekių parduotuvėje turi keletą stiprumo lygių, todėl rekomenduojama pradėti nuo pačio mažiausio ir tik palaipsniui didinti intensyvumą, ieškant maloniausios funkcijos.

Klitorio galvutės dydis skiriasi. Dažniausiai ši būna maždaug 5 mm skersmens, tačiau visas klitoris yra maždaug 8–10 cm ilgio. Nors galvutėje yra didžiausias skaičius nervų galūnėlių, dalis jų taip pat išsidėsčiusios aplink, todėl stimuliuojant nereikėtų susikoncentruoti tik ties galvute – masažuodami visą plotą pasieksite lygiai tokius pat malonius rezultatus.

Klitorio vertinimo istorija

Požiūris į klitorį keitėsi priklausomai nuo skirtingų istorijos periodų. Kai kuriose kultūrose šis moteriškas malonumo organas buvo pripažintas kaip svarbus faktorius orgazmui bei moters vaisingumui ir gerai savijautai. Kitose jo egzistencija buvo neigiama, o šios kūno vietos stimuliacija laikoma gėdinga ir amorali. Nors šiandien, regis, mokslininkai pateikia kur kas daugiau informacijos, o vibratoriai ir kiti sekso žaisliukai padeda atrasti paslaptinguosius kūno taškus lengviau, klitorį toli gražu deramai vertina ir atranda ne visi.

Kiek anksčiau informacija apie šį lytinį organą buvo išimta iš medicininių vadovėlių, o kai buvo sugrąžinta, pasižymėjo dideliu netikslumu. Tik 1998 metais pilna klitorio sandara pagaliau buvo suprasta, o 2009-aisiais mokslininkai atliko pirmąjį 3D ultragarsą, kuris parodė, kaip atrodo sujaudintas klitoris. Net ir šiandien vyrams bei moterims apie šią galingą ir daug pojūčių sukeliančią intymiąją zoną yra ko pasimokyti.

Klitorio orgazmas

Ar žinojote, kad net 70–80 % moterų visame pasaulyje patiria orgazmą tik klitorio stimuliacijos metu? Daugeliui moterų pasiekti aukščiausią malonumo laipsnį padeda kombinuota stimuliacija, kai vienu metu atliekamas įsiskverbimas ir klitorio masažas. Solo žaidimų metu tai nesunkiai padeda pasiekti vibratoriai kiškučiai, kadangi jie turi specialią, papildoma atšakėlę klitoriui stimuliuoti. Tačiau atminkite – viską darykite švelniai.

Jeigu pirštų pagalvėlėmis ar sekso žaisliukais masažuodami jautriausią kūno vietelę jaučiate diskomfortą ar nemalonią trintį, tai galite sumažinti naudodami vandens arba silikono pagrindo lubrikantą. Taip pat nemalonius pojūčius sumažinsite, jeigu naudosite švelnias, lėtesnes žaislų vibracijos funkcijas. Galiausiai, nepamirškite daryti pertraukų, o paskui vėl grįžkite prie malonumo.

Sekso ekspertai rekomenduoja visuomet klausyti savo kūno ir aklai nesivaikyti orgazmo. Jeigu visas mintis sutelksite tik į jo pasiekimą, prarasite visą malonumą ir nusivilsite neįgyvendinę tikslo. Jeigu manote, kad jautriausią moteriškąją vietelę pažįstate per menkai, eksperimentuokite ir naudokite sekso žaislus. Švelniai masažuojantys vibratoriai ir klitoriniai stimuliatoriai visuomet pasirengę jums padėti ir parodyti kelią.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite