Angle down Atgal

Visa širdimi kartu

– „Viskas prasideda čia“, – Aurelija ranka paliečia širdį.

„Kai sūnui suėjo penkeri, pradėjome ieškoti sporto būrelių, kur jis galėtų ne tik sportuoti, bet išmoktų bendrauti su bendraamžiais, įgytų sportinės disciplinos. Netikėtai pamačiau skelbimą, kad regbio klubas „Vairas“ organizuoja funkcines treniruotes ikimokyklinukams ir pradinukams. Kristupą treneris sužavėjo nuo pirmųjų dienų. Nereikėjo sukti galvos, kaip vaiką prikalbinti lankyti užsiėmimus – į juos nenueiti sūnui prilygdavo bausmei. Gavome kvietimą atvykti į sporto ir sveikatingumo renginį „Žiemos spartakiada“. Čia sutikome daug šeimų, kurios vienaip ar kitaip buvo susiję su „Vairo“ klubu: vienų tėtis yra „Vairo“ regbio komandos žaidėjas, kitų vaikai lanko funkcines treniruotes, dar kitų seneliai žaidė regbį, treti yra aktyvūs bendruomenės nariai. Buvome pakviesti lankyti funkcines treniruotes, organizuojamas klube. Man jos buvo per sunkios fiziškai, todėl pabandžiau kineziterapines mankštas ir sportuoju iki šiol. Vyras liko ištikimas funkcinėms treniruotėms. Didžiausio siurprizo sulaukėme iš dukros Kamilijos. 10 m. mergaitė, anksčiau lankiusi pramoginius šokius, pareiškė norą lankyti regbio treniruotes. Ir jai puikiai sekasi šioje sporto šakoje: rudenį vyko į tarpmiestinius TAG regbio turnyrus atstovauti savo mokyklai; gavo Geriausios žaidėjos titulą. Šią vasarą abu vaikai dalyvavo Sveikatingumo ir sporto stovykloje. Įspūdžiai-kuo geriausi. Dabar stengiamės nepraleisti nei vienos sportinės šventės: čia užduočių būna ir mažam, ir dideliam; ypač vertiname tai, kad šeimos skatinamos aktyviai leisti laisvalaikį kartu. Sportas tapo aistra, be kurios nebeįsivaizduojame savo gyvenimo. Nuo šiol, mes visa širdimi kartu-su regbiu, su „Vairo“ klubo bendruomene, su tais, kurie neabejingi sportui“, – pasakojo Kristupo ir Kamilijos mama Aurelija.

Projektas „Regbio sporto klubo „Vairas“ bendruomenės ir Šiaulių miesto bei rajono gyventojų įtraukimas į veiklas, skatinančias fizinį aktyvumą“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas, vyko 2019 kovo-2020 gruodžio mėnesiais. Didelis dėmesys buvo skirtas vaikų ir paauglių fiziniam aktyvumui, bendruomenės įtraukimui į įvairias fizines veiklas, suteikta galimybė dalyvauti reguliariose sporto pratybose (ne rečiau kaip 2-4 kartus per savaitę). Veiklos metu vaikams buvo suorganizuotos ir pravestos nekontaktinio regbio tarpmokyklinės varžybos, kurių komandos laimėtojos ir prizininkės dalyvavo respublikiniuose regbio turnyruose. Klubo bendruomenė, Šiaulių m. ir raj. gyventojai turėjo galimybę dalyvauti funkcinėse treniruotėse bei kineziterapinėse mankštose, sveikatingumo ir sporto renginiuose. Vaikai ir paaugliai dalyvavo vasaros sporto ir sveikatingumo stovyklose, kur aktyviai sportavo, mokėsi sveikos gyvensenos, dalyvavo pažintinėse kelionėse bei ekskursijose, klausėsi pareigūnų paskaitų.

Visuose projekto veiklose (treniruotėse, masiniuose sveikatingumo ir sporto renginiuose, sveikatingumo stovyklose) dalyvavo virš aštuonių tūkstančių dalyvių. Buvo pravesta daugiau nei 500 treniruočių, suorganizuota 12 masinių sporto bei sveikatingumo renginių, suteikta galimybė vaikams dalyvauti net 5 pamainų vaikų sveikatingumo ir sporto stovyklose.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite