Angle down Atgal

Vis daugiau rajono vaikų grįžta į darželius

Lazdijų rajono savivaldybė dalijasi naujausiomis žiniomis apie karantino situaciją mūsų krašte. Sušvelninus buvusius ribojimus, vis daugiau vaikų grįžta į priešmokyklinio ugdymo įstaigas, o naujų COVID-19 atvejų Lazdijų rajone nenustatyta.

Nuo pirmadienio, gegužės 18 dienos, duris atvėrė rajono ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo įstaigos. Įstaigų pateiktais duomenimis, vaikų skaičius jose kasdien didėja. Pirmadienį į rajono darželius atėjo 114 vaikų, o vakar – jau 128 (94 ikimokyklinukai ir 34 priešmokyklinukai). Tai yra maždaug ketvirtadalis iki karantino ikimokyklines ir priešmokyklines ugdymo įstaigas lankiusių vaikų. Daugiausiai vaikų šią savaitę sugrįžo į Lazdijų mokyklą-darželį „Vyturėlis“ ir Lazdijų rajono Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrių. Yra įstaigų, kurių visi ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai dar mokosi nuotoliniu būdu, nors sąlygos sugrįžti jiems yra sudarytos. Dalis jų svarsto sugrįžti artimiausiu metu.

Rajone žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus, vakar dienos duomenimis, deklaravo jau maždaug trečdalis žemę rajone dirbančių ir ją deklaruojančių asmenų – 1 240. Deklaravimas prasidėjo gegužės 4 dieną, kai pagal griežtus karantino reikalavimus dirbo tiek rajono savivaldybės administracija, tiek jos seniūnijos, kurių specialistai priima deklaracijas. Kaip informavo Kaimo ir žemės ūkio plėtros skyriaus vedėja Jurgita Gudeliauskaitė, darbas karantino sąlygomis pasėlių deklaravimo darbų rajone nesulėtino – šiemet, lyginant su praėjusiais metais, per tokį patį laikotarpį paraiškų priima daugiau. Darbas vyksta sklandžiai, nes žemės ūkio specialistai, dirbantys seniūnijose, kvietė gyventojus registruotis iš anksto, daug bendravo su deklaruojančiais plotus nuotoliniu būdu. Užsiregistravę priėmimui gyventojai yra įpareigoti būti drausmingi, laikytis nurodytos tvarkos, paskirtą dieną ir valandą atvykti į seniūnijas. Ankstesniais metais dauguma jų pasėlių deklaravimą atidėdavo paskutinėms dienoms.Žemės ūkio pasėlių deklaravimas šiemet tęsis iki birželio 22 dienos. Nuo birželio 23 iki liepos 17 dienos bus priimamos pavėluotos paraiškos, tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 proc.

Užvakar dar vienas gyventojas iš užsienio sugrįžo į rajoną ir saviizoliavosi. Vakar savivaldybės saviizoliacijai paruoštuose būstuose gyveno 18 asmenų. Gauti ėminių, kurie buvo paimti vakar iš užsienio grįžusiems rajono gyventojams ir išsiųsti tirti, atsakymai. Visi jie – neigiami.

Rajone susirgimų dėl COVI-19 vakar gautų tyrimų atsakymų duomenimis – nėra.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite