Angle down Atgal

Virtuali realybė padėjo vaikams patikėti Kalėdų stebuklu

Kalėdinis laikotarpis yra nepaprastas ir kupinas vilties, kai kasmet laukiame stebuklo, nors ir mažo. Ar kada susimąstėte, kas Jums yra kalėdinis stebuklas? Rasti po egle naujausio modelio telefoną, naujo automobilio raktelius ar kelionės bilietą į Laplandiją? Galimybė būti su savo artimaisiais ir kartu susėsti prie šventinio stalo? „Kad vaikai būtų sveiki...“ – nedvejodama ištaria Inga, septynių vaikų mama, kurios akyse sužiba viltis.

Radviliškio rajone, Vadaktų kaime gyvenanti Ingos šeima gausi – joje septyni vaikai, keturi iš jų jau suaugę, likę trys – nepilnamečiai. 

Trylikametė Greta – mamos dešinioji ranka, kuri padeda auklėjant du mažesniuosius brolius. Aštuonerių Emilis – elgesio ir emocijų sutrikimų turintis vaikas. Nors berniukas jau antrokas, tačiau skaičiuoti moka tik iki aštuonių, nemoka visos abėcėlės, todėl nemoka ir skaityti. Vis dėlto mama džiaugiasi, kad Emilis mokosi kartu su savo bendraamžiais bendrojo ugdymo, o ne specialiojoje mokykloje. Pasak jos, dabar, kai Emiliui pagaliau paskirta specialioji pedagogė, mokslas jam atrodo kur kas įdomesnis nei anksčiau, o individualiai teikiama pagalba jau rodo ir geresnius mokymosi rezultatus. Šešiametis Nedas – jauniausia Ingos atžala. Berniukas serga sunkia genetine liga, vaikų su tokia pat diagnoze Lietuvoje tik du. Vaistai, kurie reikalingi – itin brangūs ir nekompensuojami. Nors ir turi sveikatos problemų, tačiau Nedas yra aktyvus, o labiausiai jam patinka talkininkauti virtuvėje, kai ruošiamas maistas.

Greta, Emilis ir Nedas, kaip ir visi vaikai, turi svajonių, kurias kartais išpildyti yra sudėtinga, pripažįsta Inga, tačiau akcentuoja, kad ne materialios dovanos yra svarbiausia vaikams, o šiluma ir dėmesys.

Tądien, kai pakvietėme juos susitikti ir norėjome padovanoti nors ir mažą stebuklą, jų veidus puošė nedrąsios šypsenos. Juk taip nedrąsu, kai nežinai, kas tavęs laukia, bet tuo pačiu ir be galo smalsu.

Virtualios realybės stebuklas, kurį dovanojo Etaplius kartu su projekto partneriais, visiems šios istorijos dalyviams buvo naujas ir dar niekada nepatirtas jausmas.

Nugalėjęs aukščio baimę Emilis tapo tikru superherojumi, nes įsikūnijo į skraidančio gaisrininko rolę, kuris užgesino keletą pavojingų ugnies židinių. Virtualių ekstremalių pojūčių labiausiai norėjosi Gretai, o būti Kalėdų Senelio pagalbininkais nykštukais ir dalinti kalėdines dovanas jų laukiantiems ėmėsi Nedas kartu su mama.

O kad įvyktų tikras kalėdinis stebuklas juk būtina bent virtualiai susitikti su Kalėdu seneliu ir leistis į magišką kelionę skraidančių elnių tempiamomis rogėmis!

„Nerealu, šiurpuliukai dar ir dabar laksto kūnu“, – jau po virtualių kelionių į realybę grįžę tvirtino šeimos nariai, o jų veiduose spindėjo dėkingumo šypsenos.

Savo iniciatyva Etaplius šeimai dovanojo specialiai šioms šventėms sukurtą kakavos gėrimą tam, kad visa didelė šeima susiburtų drauge, dalintųsi tarpusavio šiluma ir dėmesiu, juk tai ir yra tikrasis stebuklas!

„Įvyks stebuklas“ idėja – negalią turintiems asmenims parodyti, jog technologijų amžius suteikia beribes galimybes tobulėti, mokytis ir dirbti naudojantis išmaniosiomis technologijomis, nepriklausomai nuo to, ar žmogus turi judėjimo, regos, klausos ar kitą negalią. Projektu siekiama jaunimą skatinti mokytis su naujomis technologijomis, o vyresnius nepabūgti jomis naudotis, siekiant pamatyti visą pasaulį.

Stebuklus remia „Grafų baldai“, „Baltik vairas“, pigu.lt, „Rovana“, „EnterVR – Virtuali realybė Šiauliuose“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite