Angle down Atgal

Vilniuje vyksta X-asis Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo išsaugojimo ekspertų grupės posėdis

Gegužės 17 d. Vilniuje prasidėjo dvi dienas truksiantis periodinis dvišalis Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo išsaugojimo ekspertų grupės posėdis. Tai jau X-asis susitikimas, kuriame bus aptartas bendradarbiavimas abiem šalims reikšmingo kultūros paveldo apsaugos, istorinės atminties išsaugojimo, muziejų, bibliotekų ir archyvų srityse. Vyks keitimasis gerąja patirtimi. Įgyvendintas ir planuojamas veiklas numatoma apibendrinti abiejų šalių pasirašomame protokole susitikimo pabaigoje, gegužės 18 d.

„Viena svarbiausių šio bendradarbiavimo formato užduočių – užtikrinti nuolatinį dialogą dėl svarbiausių klausimų, susijusių su abiem šalims reikšmingo kultūros paveldo apsauga Lietuvoje ir Lenkijoje, sudaryti palankias sąlygas bendrų projektų įgyvendinimui ir jų tęstinumui“, – teigė Lietuvos delegacijos vadovas, Lietuvos Respublikos kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius.

Lenkijos delegacijos vadovas – Lenkijos Respublikos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos valstybės sekretorius Jarosławas Sellinas. Posėdyje dalyvauja Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, Lenkijos Respublikos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos, Lenkijos kultūros paveldo instituto, Lietuvos ir Lenkijos muziejų, bibliotekų, archyvų, kitų susijusių institucijų atstovai.

Abiejų šalių delegacijų atstovai taip pat lankysis sakralinio paveldo objektuose Vilniuje bei Valstybės pažinimo centre.

Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo išsaugojimo ekspertų grupė yra ilgametis bendradarbiavimo su Lenkija formatas. 2016 m. dvišalis posėdis vyko Gdanske, Lenkijoje.

LR kultūros ministerijos informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite