Angle down Atgal

Vilniuje susitiko Baltijos valstybių ir Kanados užsienio reikalų ministrai

Tvirtas transatlantinis ryšys yra nepakeičiamas, todėl ypač vertiname aktyvų politinį Kanados įsitraukimą į mūsų regiono saugumo klausimus. Džiaugiamės, kad Lietuvos ir Kanados požiūriai į saugumo situaciją regione sutampa, pažymėjo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, penktadienį susitikęs su Vilniuje viešėjusiu Kanados užsienio reikalų ministru Francois-Philippe Champagne.

Susitikimo metu ministrai aptarė dvišalį bendradarbiavimą politinėje, ekonominėje ir saugumo politikos srityse, transatlantinių santykių būklę, padėtį Baltarusijoje ir Ukrainoje.

Lietuvos ir Kanados diplomatijos vadovai sutarė stiprinti paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei, bendromis pastangomis remti Ukrainos reformas.

Kanados užsienio reikalų ministrui viešint Lietuvoje, įvyko bendras Baltijos valstybių ir Kanados užsienio reikalų ministrų susitikimas, po kurio šalys išplatino bendrą pareiškimą.

Pareiškime, kaip nurodo Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Kanados užsienio reikalų ministrai akcentavo paramą Baltarusijos opozicijos siekiams nutraukti smurtą prieš protestuotojus ir organizuoti naujus demokratinius rinkimus. Ministrai taip pat aptarė santykius su Rusija, transatlantinį bendradarbiavimą ir kitus tarptautinės darbotvarkės klausimus, sutarė keturšalio formato susitikimus rengti kasmet.

L. Linkevičius pažymėjo, kad glaudus transatlantinis koordinavimasis dėl Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos rodo mūsų pozicijų bendrumą ir didina mūsų veiksmų efektyvumą.

Susitikimo išvakarėse, spalio 15 dieną, Kanados vyriausybė paskelbė pritaikanti sankcijas dar 31 Baltarusijos pareigūnui. Šis sąrašas paskelbtas koordinuojantis su Europos Sąjunga ir JAV. Anksčiau reaguodama į smurtą prieš taikius protestuotojus Baltarusijoje, Kanada pritaikė sankcijas 11 Baltarusijos pareigūnų tarp jų ir Aliaksandrui Lukašenkai.

Tai - pirmasis Kanados užsienio reikalų ministro vizitas Lietuvoje per pastaruosius 24 metus. Paskutinį kartą 1996 metais Vilniuje lankėsi ministras Lloyd Axworthy.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite