Angle down Atgal

Vilniuje pristatomas filmas „Vanago portretas“

Sekmadienio vakarą Vilniuje, kino teatre „Forum Cinemas Vingis", Europos šalių kino forumas „Scanorama“ pristatys režisieriaus Vytauto V. Landsbergio dokumentinį filmą „Vanago portretas“.

Istoriniame biografiniame filme pasakojama apie Adolfą Ramanauską-Vanagą, vieną garsiausių Lietuvos pokario partizanų vadų, miškuose kovojusį su sovietų okupantais, net 11 metų priverstą slapstytis. Išduotą ir itin žiauriai sovietų nukankintą.

Filme bandoma rekonstruoti šio laisvės kovotojo pasaulėjautą, siekiama atskleisti jo dvasios stiprybę ir subtilius asmenybės niuansus, remiantis paties Vanago dienoraščiais ir jo artimųjų atsiminimais.

„Mes atradome palaikus žmogaus, kuris tapo okupantui didžiausią neapykantą keliančiu žmogumi. Ir tai dar kartą įrodo, kad net vienas žmogus valstybės istorijoje gali būti toks svarbus“ – pabrėžė Vytautas V. Landsbergis.

„Forum Cinemas Vingis“ kino teatro „Kino klube“ prieš seansą vyks susitikimas su filmo kūrybine grupe.

Filmo „Vanago portretas“ režisierius ir scenarijaus autorius – Vytautas V. Landsbergis, operatorius ir montažo režisierius – Povilas Baltinas, kompozitoriai – Jonas Landsbergis ir Vytautas Leistrumas.

Vytautas V. Landsbergis nuo 1989 m. kuria dokumentinius ir vaidybinius filmus. Jo filmai dalyvavo festivaliuose Bornholme (Švedija), Leipcige (Vokietija), Paryžiuje (Prancūzija), Londone (Didžioji Britanija), Rygoje (Latvija), Zline (Čekija) ir kitur.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite