Dainiaus Labučio nuotr.
Angle down Atgal

Vilniaus Kalėdų miesteliai kuria šventišką nuotaiką ir vilioja gėrybių gausa

Kalėdinis laikotarpis – šventė ne vien vilniečiams, bet ir svarbi galimybė miestui pritraukti svečių iš užsienio. Tam pasitarnauja ir Vilniaus Kalėdų miesteliai Katedros ir Rotušės aikštėse, ir nors jie dar jauni, bet jau tapo šventinės sostinės kultūros dalimi, turi savo tradicijas, išskirtinį veidą, teigiama sostinės savivaldybės pranešime.

61 proc. turistų Kalėdų ir Naujųjų metų sutikimo šventės buvo ta priežastis, dėl ko svečiai pasirinko kelionę į Vilnių (atvykusių užsieniečių apklausa, tyrimas 2017-2018 m.). Užsienio turistai vertina kalėdinę atmosferą Vilniuje: daugiau kaip 90 proc. jų puikiai ir labai gerai atsiliepė apie muges ir miesto papuošimą.

Beveik penkios dešimtys šventiškai dekoruotų medinių namelių Katedros aikštėje, spindintys kupolai prie miesto Rotušės, kalėdinė muzika, lankytojų šypsenos, įvairių gėrybių gausa įtraukia leistis į svaigų, įspūdžių kupiną nuotykį.

Kalėdinių suvenyrų ir dovanų pasiūla Kalėdų miestelyje išties gali apsukti galvą.

Vyriškais aksesuarais prekiaujantis namelis siūlo įvairių formų, spalvų ir medžiagų – peteliškes, kaklaskares, žolelėm ir uogom dekoruotas sąsagas, įmantrius kaklaraiščius ir netgi 3D atspausdintas peteliškes iš plastiko.

Pirmą kartą Kalėdų miestelio Katedros aikštėje lankytojus vilioja namelis, siūlantis užsienio svečių itin vertinamą, kalėdiniais motyvais išmargintą gobeleno kolekciją: staltieses, servetėles, stalo takelius, prijuostes, pagalvėles.

Dalintis gerumu kviečia Vilniaus mieste veikiančių neįgaliųjų organizacijų namelis, kuriame prekiaujama rankų darbo kalėdiniais suvenyrais, už kuriuos surinktos lėšos bus skirtos įvairioms priemonėms ir neįgaliųjų užimtumo veikloms paremti.

Apžiūrėti kviečia ir vilioja: kalėdiniai žaisliukai ir interjero detalės, mediniai ir stikliniai Spragtukai, gintaro papuošalai ir suvenyrai, rankų darbo žvakės, vaškiniai ir guminiai antspaudukai, autoriniai papuošalai ir aksesuarai iš keramikos, rankomis dekoruoti kaulinio porceliano indai, kalėdinės dekoracijos ir kompozicijos iš kėnio, siūtos lėlės ir lavinantys mediniai žaislai ir daugybė kitų puikių dovanų.

Ypatinga Kalėdų miestelio magija sklinda ir masina nepaprastais prieskonių ir kepinių kvapais.

Sustoti ir būtinai paragauti vilioja šilti ir ką tik iškepti tradiciniai Transilvanijos pyragėliai – kurtos. O kur dar prie jų siūlomas balto arba juodo šokolado gėrimas, karštas vynas, spanguolių kisielius ar kvapni aviečių arbata su medumi...

Didžiulis įvairių formų rankų darbo ledinukų bei meistrų pagamintų tradicinių cinamonu ir gvazdikėliais kvepiančių meduolių ir imbierinių sausainių pasirinkimas.

Tikra džiaugsmų šalis – namelis siūlantis raudonskruosčius glazūruotus obuoliukus ir šokoladu glaistytus įvairius vaisius: vynuoges, mandarinus, braškes, bananus, ananasus ir aštriuosius čili pipiriukus. Šiais metais būtina išbandyti naujovę – obuoliukus su karamelės glazūra.

Miestelis kvepia karštomis spurgytėmis, 7 skonių olandiškais vafliais, 4 skonių karštais ledais ir kava, daugiau nei 20 įvairių skonių obuolių sūrio skanėstais su kanapėmis arba rabarbarais. Sūrio advento kalendorius – šių metų naujiena.

Kiekvienos kalėdinės mugės atributas – kepti kaštainiai, iš Italijos atkeliavęs tradicinis skanėstas.

Ilgiau pasivaikščiojus po mugę, sušildo įvairių karštų gėrimų gausa: kalėdinės ir žolelių arbatos, vaisių kisieliai, karštas sidras bei vynas, kakava, karštas šokoladas, kava bei pagal senolių tradicijas pagaminta lietuviška gilių, kiaulpienių ar morkų kava.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite