Angle down Atgal

Vilkaviškyje įvyko baigiamasis Kalbos dienų renginys

Šiandien, kovo 9 dieną, Vilkaviškio rajono savivaldybėje įvyko baigiamasis Kalbos dienų renginys, simboliškai pavadintas „Mūsų kasdienės kalbos dienos“.

„Norėjosi į Kalbos dienų šurmulį įtraukti ir mūsų administracijos darbuotojus. Kaip ir praėjusiais metais, šiemet Kalbos dienų proga norėjosi pusiau rimtai, pusiau linksmai apdovanoti ir pagerbti tuos Savivaldybės administracijos darbuotojus, kuriems rūpi lietuvių kalba, rūpi rašto kultūra, rūpi, ne tik ką, bet ir kaip sakome į Savivaldybę besikreipiantiems žmonėms“, – susirinkusiems kalbėjo I. Vitkauskaitė.

Susirinkusius Savivaldybės darbuotojus taip pat pasveikino Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė. Ji pasidžiaugė, kad žvelgiant į 10 metų laikotarpį Savivaldybės administracijos darbuotojai tikrai padarė didžiulę pažangą su kalbos, rašto kultūra. D. Riklienė pabrėžė, kad mūsų kalba yra žinoma, kaip viena seniausių pasaulyje, išlikusi be skolinių, jos nepaveikė okupacijos ir kitos negandos, todėl ją reikia tinkamai atstovauti, mylėti ir gerbti.

Savivaldybės kalbos specialistė visus praėjusius 2019 metus sekė darbuotojų raštų kalbą, fiksavo daromas klaidas, įsiminė tuos, kurie jų padarė mažiausiai. Šiandien išskirtinėmis nominacijomis buvo padėkota tiems, kurie kasdien rengdami, rodos, visiškai dalykinius, gal net biurokratinius tekstus, tuo pačiu puoselėja, gerbia ir saugo gryną, švarią, taisyklingą mūsų gimtąją kalbą.

Pirmoji nominacija buvo skirta tiems, kurie 2019 m. padarė didžiausią pažangą – dokumentuose sumažėjo klaidų, darbuotojai ėmė atidžiau juos derinti, labiau įsiklausyti į pastabas ir patarimus. Didžiausią pažangą šiais metais padarė du skyriai –– Žemės ūkio skyrius ir Vietinio ūkio skyrius.

Praėjusiais metais didžiausią asmeninę raštingumo pažangą padarė ekologas (vyr. specialistas) Darius Bunikis.

Nominacija „Už nuolatinį tobulėjimą, sąžiningą kalbos klaidų taisymą, atsakingą raštų rengimą“ atiteko Finansų ir biudžeto skyriui.

Nominaciją „Už lietuvių kalbos dienų nušvietimą Vilkaviškio rajono informacijos sklaidos priemonėse“ gavo Informacinių technologijų skyriaus vyr. specialistės Ieva Šlivinskienė ir Deimantė Jočytė.

Taisyklingiausiai kalbančia Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos darbuotoja pripažinta Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Ingrida Meseckienė.

Raštingiausiu skyriumi po ilgo stebėjimo pelnytai tapo Socialinės paramos skyrius.

Kaip teigė I. Vitkauskaitė, raštingiausią darbuotoją išrinkti nebuvo lengva. Taip jau nutiko, kad po ilgų svarstymų, kitų kandidatų atmetimo, raštingiausiomis tapo net dvi Administracijos darbuotojos: Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Raimonda Skripkiūnienė ir Apskaitos skyriaus vedėja Lina Stepšienė.

Renginio pabaigoje įteikta bene svarbiausia – jubiliejinių apdovanojimų nominacija. Už meilę ir pagarbą gimtajai kalbai padėkota penkerius metus iš eilės raštingiausiu darbuotoju pripažįstamam Viešųjų pirkimų ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistui Algimantui Simanynui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite