Angle down Atgal

Vilkaviškio valdžia: „Kiekvienas sprendimas kirsti medžius yra gerai apgalvotas ir įvertintas“

Reaguodami į viešojoje erdvėje išreikštą pasipiktinimą dėl iškirstų medžių Vytauto g., norime informuoti gyventojus, kad visi medžių kirtimo darbai Savivaldybėje atliekami griežtai vadovaujantis želdinių ir želdynų saugojimą reglamentuojančiais teisės aktais. Kiekvienas sprendimas kirsti medžius yra gerai apgalvotas ir įvertintas.

Pabrėžiame, kad vykdant želdinių priežiūrą, prioritetas visada teikiamas sveikų, gyvybingų, estetiniu požiūriu vertingų bei perspektyvių želdinių išsaugojimui. Diskusijas sukėlę medžiai augo po elektros linija, todėl kas keli metai būdavo nupjaustomos jų viršūnės, dėl to formavosi puvinys. Minėtus medžius dėl jų blogos būklės šalinti buvo numatyta dar 2012 m., atlikus Vilkaviškio miesto želdinių inventorizaciją (pridedamas paveikslėlis žemiau). Nuo to laiko medžiai buvo stebimi ir tikrai niekas neskubėjo jų pašalinti. Tik atsiradus naujoms aplinkybėms, vykdant statybos darbus ir minimoje vietoje susiaurinus eismo juostas, pravažiuojančios krovininės transporto priemonės (gauti 3 pranešimai) kliudė prie pat važiuojamosios dalies augančias liepas, buvo nulaužtos jų šakos, maždaug 2,5–3 m aukštyje pažeisti jų kamienai bei apgadintos transporto priemonės.

Atsižvelgdami į susidariusią situaciją, įvertinę medžių būklę ir augimvietę, iškilusį pavojų eismo saugumui bei siekdami išvengti skaudesnių pasekmių, kartu su seniūnijos darbuotojais priėmėme sprendimą kuo skubiau minėtus želdinius pašalinti. Beje, vadovaujantis šiuo metu galiojančiais teisės aktais, leidimo šalinti medžius, augančius elektros tinklų apsaugos zonose, nereikia.

Dėl visų klausimų, susijusių su želdinių tvarkymu, prašome drąsiai kreiptis į Savivaldybės ekologą telefonu (+370) 342 60 073 ar el. paštu darius.bunikis@vilkaviskis.lt ir, jei darbai vykdomi su jo suderinimu, tikrai operatyviai gausite atsakymą.

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite