Nuotraukos iš darželio archyvo
Angle down Atgal

Viktorina Marijampolės darželyje „Ąžuoliukas“

Marijampolės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ priešmokyklinio ugdymo pedagogės kasmet rengia ir vykdo projektinę veiklą „Augu sveikas ir saugus“. Didelis dėmesys skiriamas vaikų sveikos ir saugios gyvensenos įgūdžių plėtojimui.

Lapkričio 14 dieną vyko priešmokyklinio ugdymo grupių socialinių įgūdžių ir gebėjimų viktorina. Joje dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai iš trijų miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų: lopšelio-darželio „Nykštukas“ komanda „Grybukai“, lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ komanda „Spalviukai“ ir dvi komandos iš „Ąžuoliuko“ – „Smalsučiai“ ir „Kodėlčiukai“.

Pedagogės Gitana Drakšienė ir viena šių eilučių autorių Virginija Vasiliauskienė įsikūnijo į linksmus personažus – Nežiniukę ir Moksliukę, kurios klausinėjo vaikų apie saugų elgesį gatvėje, dalijosi mintimis, kaip reikia vartoti vaistus, vitaminus, kaip elgtis, jei nepažįstamasis prašo įleisti į namus, siūlo saldainių, prašo atiduoti daiktus ir pan.

Saugaus elgesio ir savisaugos įgūdžių ugdymas priešmokyklinio ugdymo grupėse yra sistemingas, nuoseklus procesas, sužadinantis norą sužinoti daugiau, įgyti patirties, įsisąmoninti ir suvokti atsakomybę už savo ir kitų saugumą, gebėti orientuotis sudėtingose situacijose. Įgyvendindami vaikų socializacijos programą daug dėmesio skiriame saugaus elgesio praktinių žinių, pagarbos gyvybei ir sveikatai, atsakomybės formavimui.

Su dideliu susidomėjimu vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus, atliko praktines užduotis. Buvo daug džiaugsmo, kai į salę oriai, bet draugiškai įžygiavo policijos bičiulis animacinis herojus Amsis.

Vaikų pastangas viktorinoje vertino kompetentinga komisija: priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovė‚ policijos atstovė, slaugytoja, socialinė pedagogė, lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė ir pavaduotoja ugdymui. Vertintojai pagyrė visas komandas ir pamokė, patarė, kaip būti atsargiems gatvėje ir buityje. Vaikai gavo dovanėlių iš socialinių partnerių –atšvaitų, knygelių apie tai, kaip išvengti gaisro ar kitų pavojų.

Pareigūnai ir pedagogės tikisi, kad tokio pobūdžio veikla padės išvengti nelaimių. Įvairių tarnybų atstovai kartu su vaikais aptarė, kaip saugiai pereiti gatvę, ką reikia turėti einant tamsiu paros metu, kur kreiptis pagalbos ištikus nelaimei, taip pat padovanojo vaikučiams mokymo priemonių.

Virginija VASILIAUSKIENĖ,

Gitana DRAKŠIENĖ,

priešmokyklinio ugdymo mokytojos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite