Angle down Atgal

Viktoras Gulbinas ir Viktoras Rudžianskas pristatys savo eilėraščių knygas

Sausio 31 d., penktadienį, 16 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Mažojoje salėje vyks eilėraščių knygų „Urbanistinis vienetas“ (aut. Viktoras Gulbinas) ir „Viktoras Rudžianskas: eilėraščiai“ (aut. Viktoras Rudžianskas) pristatymas.

Naujausiame eilėraščių rinkinyje Viktoras Gulbinas, viena vertus, plėtoja meilės lyriką ir gamtos pajautą, kita vertus, jo eilėraščių subjektas niūriai apmąsto savo būvį mieste, kuris tėra tik „urbanistinis vienetas“, neatsiejamas nuo užmaršties, anonimiškumo. Kartais kiek ironiškai žvelgdamas į įvairiausias situacijas, jis suvokia, jog neįmanoma įveikti „baimės barjero“, tad belieka stoiškai žvelgti į neišvengiamą realybę.

Rudžianskas suderino modernų stilių su kai kuriomis betarpiškomis išpažinties intonacijomis, drąsiai išreiškė savimi pasitikinčio lyrinio subjekto pasaulį, lyrinio subjekto, sugebančio atrasti dabartiniame gyvenime laimę ir džiaugsmą. Ir ne tik prašmatnaus gyvenimo, bet ir kūrybinės laisvės erdvėje.

Galima abejoti, ar jis pasiekė egzistencinės esmės gilumas? Ar nepabėgo nuo komplikuoto gyvenimo įtampos? Neapsiribojo tuo, ką teikia džiugioji, šventiškoji realybė, iš kur „atsklinda lūpinės / armonikėlės / garsų medus“. Kad ir kaip vertintum, rinkinys „Nuo do iki do“ vertas to, kad skaitytojas jį į rankas paimtų kaip įdomų šių dienų poezijos reiškinį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite