Angle down Atgal

Vieni paukščiai jau grįžę į Lietuvą, o kaip sekasi mūsų gandrams?

Ventės Rago ornitologinė stotis savo Facebook paskyroje pasidalino informacija kaipgi sekasi svetur išskridusiems paukščiams.

Kadangi ši žiema buvo ganėtinai švelni ir didelis šaltis nesikandžiojo, tad nenuostabu, kad netoli migruojantys paukščiai, tokie kaip varnėnai, pempės, pilkosios gervės ar pilkosios žąsys jau stebimi mūsų krašte, rašo ornitologijos stoties atstovai.

Tačiau, tolimieji migrantai tokie kaip baltieji gandrai namo skristi dar labai neskuba.

Nacionalinis Lietuvos paukštis dienas dar leidžia šiltai

Kaip informuojama įraše, Ventės rago ornitolognė stotis kartu su Gamtos tyrimų centru palydoviniais siųstuvais yra pažymėję keletą baltųjų gandrų.

Didžioji dalis žymėtų paukščių žiemoja vidurio Afrikos valstybėse Čade bei Sudane ir namo dar neskuba.

Visgi, kai kurie jau patraukė namų link

Vienas Kėdainių rajone pažymėtas gandras buvo pasiekęs net Pietų Afrikos respubliką ir žiemą leido netoli Keiptauno esančiame sąvartyne.

Kadangi šiam paukščiui iki Lietuvos reikės nuskristi apie 10 tūkstančių kilometrų savo kelionę namų link jis jau pradėjo. Paukštis Sausio 30 dieną pajudėjo namų link, tačiau dar suabejojęs, paskridęs apie 70 km grįžo į žiemojimo vietą.

Sausio 31 dieną sukaupęs jėgas jis jau ryžtingiau patraukė šiaurės kryptimi. Vasario 3 dienos vakare nuo žiemojimo vietos paukštis buvo nuskridęs apie 1000 km.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite