Sauliaus Damulevičiaus nuotraukos
Angle down Atgal

Viceministras Ž. Tomkus: parama sužeistiems kariams turi būti veiksminga ir įvairiapusė

Sunkias traumas ar sužeidimus patyrusių Lietuvos karių reintegracija – svarbus ir dėmesio reikalaujantis klausimas. Svarbu, kad traumas patyrę kariai nesijaustų palikti vieni likimo valiai, todėl būtina didinti iniciatyvų ir priemonių, skirtų suteikti visokeriopą paramą šiems kariams. Vienoje iš iniciatyvų – „Sužeistų karių savaitėje" – spalio 15 d. Birštone apsilankė ir su kariais pabendravo krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus.

„Sužeistų karių klausimas yra ir bus vienas prioritetinių. Mūsų pagrindinis tikslas – pasirūpinti, kad sužeistas karys niekada nesijaustų esantis vienas, jaustųsi saugus dėl savo ateities, darbo, sveikatos priežiūros, psichologine, finansine prasme ir jaustųsi pilnaverčiu visuomenės nariu", – kalbėjo viceministras.

Vienas iš svarbiausių Krašto apsaugos ministerijos siekių – imtis priemonių, kurios ilgalaikėje perspektyvoje virstų tvariu ir efektyviu visokeriopos paramos paketu. Šiuo metu pagrindinės paramos sužeistiems kariams priemonės apima ne tik privalomąjį sveikatos ir socialinį draudimą, bet ir apmokamas kitas gydymo, medicininės reabilitacijos, ortopedijos ir kitų techninės pagalbos priemonių išlaidas, pinigines kompensacijas, kariamas ir jų šeimoms teikiamą psichologų pagalbą ir socialinio darbo vadybininkų konsultacijas. Taip pat kariams sudaroma galimybė toliau tęsti karo tarnybą pagal jų negalios pobūdį pritaikytoje aplinkoje.

2020 m. lapkričio mėnesį pradėjo veikti Paramos sužeistiems kariams koordinavimo grupė. Ši grupė sukurta siekiant užtikrinti efektyvią, greitą ir kompleksinę pagalbą sužeistiems (taip pat neįgalumą turintiems) kariams. Grupės paskirtis – sveikatos priežiūros, socialinės, psichologinės, finansinės, dvasinės paramos ir teisinių paslaugų teikimo sužeistiems kariams ir socialinės, psichologinės ir finansinės paramos teikimo jų artimiesiems organizavimo koordinavimas.

Šiuo metu vis didesnis dėmesys skiriamas ir bendriems projektams su nevyriausybinėmis organizacijomis.

„Vienas iš mums svarbių tikslų sužeistų karių klausimu yra siekti didesnio nevyriausybinių organizacijų ir visuomenės įsitraukimo, todėl ypatingai džiaugiamės besitęsiančiais, tokiais kaip „Sužeistų karių savaitė" projektais", kurį organizuoja labdaros ir paramos fondas „Atviras horizontas" su kitais partneriais, – teigė Ž. Tomkus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite