Angle down Atgal

Čempionato „Makaronų tiltai“ regiono turas vyko Simono Daukanto gimnazijoje

Atrodytų, kad tai nieko neįpareigojantis užsiėmimas, plastilinu suklijuoji spageti formos makaronus kad gautum stabilią konstrukciją. O toliau tik smagios emocijos, azartas, geriausios konstrukcijos nustatymas.

Bet taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio, kaip Simono Daukanto gimnazijoje čempionato regiono turą organizavęs VGTU doc. dr. Gintautas Ambrasas sakė: „Tai visas inžinerijos mokslas“.

2020 vasario 5 dieną vykusiame atrankos ture dalyvavo 11 komandų iš Šiaulių miesto ir rajono. Per 45 minutes iš keturių mokinių sudarytos komandos turėjo sukonstruoti tokią tilto konstrukciją, kad ji perdengusi 40 cm tarpatramį išlaikytų kuo didesnę apkrovą. Jau penktus metus tokį turnyrą organizuojantis dėstytojas pasidalino geriausios konstrukcijos paslaptimis, moksleivių patirtimi, patarė kiekvienai to pageidavusiai komandai. Jis atskleidė, kad daug lemia komandinis darbas, susiklausymas, kruopštumas. Tiltams konstruoti kiekviena komanda gauna po 400 g spageti formos makaronų ir po 4 gabalėlius plastilino.

Pirmąją vietą laimėjo 3550 g išlaikęs tiltas. Jį sukonstravo komanda „SDG Enginnes“ iš Simono Daukanto gimnazijos. Antroji vieta atiteko komandai „Sija“ iš Šiaulių Ragainės progimnazijos. Jų konstrukcija atlaikė 3500 g. Trečiąją vietą užėmė taip pat renginio šeimininkų komanda „Gangsteriai“ su atlaikytu 2500 g svoriu. Šios trys komandos gavo oficialų kvietimą dalyvauti respublikiniame ture iki kurio namuose turės padaryti 1000 cm ilgio konstrukciją tik iš makaronų ir pasirinktų klijų. Linkime jiems sėkmės garsinant Šiaulius.

Parengė dailės mokytoja Elida Ignatavičienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite