Angle down Atgal

Verslo dovanos - būtinybė ar draugiškos idėjos išraiška?

Šių dienų pasaulyje įvairiomis progomis teikiamos dovanos vis dažniau tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Kiekvienas asmuo vienu ar kitu laikotarpiu susiduria su dovanomis tiek jas gaudamas, tiek įteikdamas pats. Ne išimtis ir verslo dovanos, kurios atlieka efektyvų ir svarbų vaidmenį bet kurioje verslo srityje. Kam reikalingos verslo dovanos ir kaip jas galima panaudoti įmonių komunikacijoje?

Apgalvota dovana - galimybė pasveikinti, padėkoti ir sustiprinti santykius

Geriausios dovanos yra tos, kurios adresatui suteikia teigiamą patirtį ir gražias emocijas. Tokia dovana atmintyje išlieka ilgesniam laikotarpiui ir tuo pačiu sudaro palankų įspūdį apie asmenį ar įmonę. Kalbant apie verslo dovanas, svarbu atkreipti dėmesį į dovanos žinutę, kurią norima perteikti.

Originalia, praktiška ar skania dovana galima ne tik pasveikinti švenčių ar įmonei svarbių datų progomis, bet ir padėkoti už sėkmingą susitarimą, operatyvų problemų sprendimą arba lojalumą. Norint pabrėžti verslo dovanos idėją ir suteikti daugiau asmeniškumo, verta pagalvoti apie šilumą ir pagarbą suteikiantį raštelį. Naudinga ir prasmės turinti verslo dovana yra puikus kelias tvirtesnių bendradarbiavimo santykių link.

Verslo dovanos atlieka svarbią reprezentavimo funkciją

Ne paslaptis, kad dovanos klientams, darbuotojams, kolegoms, verslo partneriams ar kitiems svarbiems asmenims gali prisidėti prie įmonės žinomumo didinimo. Ypač tuo atveju, jei pakankamai dėmesio skiriama dovanos reikšmei ir apipavidalinimui: vyraujančios spalvos, logotipas ar svarbi frazė išties primintų apie įmonės veiklą, idėjas bei vertybes ir tokiu būdu galbūt paskatintų pirkti arba naudotis paslaugomis. Tiesa, svarbu, kad tai būtų apgalvota ir subtilu, nes pernelyg akivaizdi reklama veikiausiai netaps geriausiu verslo dovanos variantu.

Dar daugiau, verslo dovanos gali atstovauti ne tik įmonę, bet ir šalį. Tautiškumą, tradicijas ir šalies išskirtinumus atspindintys pasirinkimai kuo puikiausiai pasiteisina užsienio partneriams bei svečiams. Netgi vėliavos spalvų juosta ar kaspinėlis ant dovanų dėžutės primins apie svečią šalį ir sukels susidomėjimą. Maža smulkmena taip pat gali būti labai prasminga ir skleisti reikšmingą žinią!

Idėja verslo dovanoms - gardus skonis

Geriausios verslo dovanos paieškos daugumai žmonių neretai tampa tikru iššūkiu. Ypatingai daug laiko ir atsakingo požiūrio reikalauja verslo dovanos, tad siekiant geriausio rezultato nederėtų skubėti ar atmestinai žvelgti į dovanų pasirinkimą. Vis dėlto tai yra atsakingas darbas, jeigu norima, kad rezultatai pateisintų pageidaujamus lūkesčius.

Tinkamiausia dovanoti tokias dovanas, kurios nedūlėtų pamirštos giliai stalčiaus kamputyje. Tiek klientus, tiek verslo partnerius lengviausia nustebinti naudingomis, originaliomis, idėją turinčiomis dovanomis. Vienas praktiškesnių sprendimų - valgomos verslo dovanos iš kokybiškų lietuviškų produktų. Juk geros kokybės gardžius skanėstus mėgsta visi! Tuo labiau, valgomomis dovanomis galima pasidalinti su kolektyvu ar verslo partneriais įvairių susitikimų metu, o prie kavos puodelio ir skanių gardėsių visuomet atsiranda daugiau vietos maloniems ryšius sutvirtinantiems pašnekesiams. Draugiški santykiai ir teigiama atmosfera yra būtini aspektai sėkmingam bendradarbiavimui ir darbo tikslų siekimui. Kodėl gi nepagardinus rutinos išskirtiniais skoniais?

Istoriją turintys dovanų rinkiniai

Prasmingu, reprezentatyviu ir nesunkiai pritaikomu pasirinkimu verta laikyti lietuviškų produktų bei išskirtinio dizaino suvenyrų rinkinius, kurie atskleidžia senųjų tautos tradicijų puoselėjimą. Lietuvių gamintojų produktai yra labai gera galimybė pristatyti šalies išskirtinumą istorijos kontekste. Pavyzdžiui, savitų gamybos subtilybių turintys lietuviškasis šakotis, skilandis ar pirmojo konditerijos fabriko Lietuvoje šokoladas bei kiti gaminiai, nugulę originaliame rinkinyje, ne tik pasakoja unikalią istoriją, bet ir skoniu leidžia prie jos prisiliesti. Aukštos kokybės tautiškumą bei tradicijas atspindintys produktai, ypač tokie, kurie turi tautinio paveldo sertifikatus, tampa tinkamu dovanos variantu ne tik verslo partneriams užsienyje, tačiau ir bet kurios kitos srities atstovams savoje šalyje.

Veikiausiai negalima drąsiai teigti, kad verslo dovanos yra būtinos, tačiau tenka pripažinti, kad mūsų visuomenėje originaliomis dovanomis rodomas dėmesingumas yra vertinamas kaip išties gražus, mandagumo kupinas gestas skatinantis pasitikėjimą, užtikrintą bendravimą ir kokybišką grįžtamąjį ryšį. Tuo labiau, kad dabartiniu metu tinkamai įteikta verslo dovana yra visiškai natūralus reiškinys. Belieka atsakyti į klausimus, kam ir kokia proga dovana bus skirta bei kokią prasmę ja norima parodyti.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite