Angle down Atgal

Vėl siūloma uždrausti rūkyti daugiabučių balkonuose

Praėjusios kadencijos Seimui nepavykus uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose, Seime vėl atsirado tokia iniciatyva.

Seimo narys socialdemokratas Antanas Vinkus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai atstovaujanti Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė ir Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė įregistravo parlamentaro konservatoriaus Antano Matulo parengtas įstatymo pataisas, kurias priėmus, būtų uždrausta rūkyti daugiabučių namų balkonuose.

„Seimui nepritarus siūlymui uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose, sulaukiame vis daugiau kritikos ir skundų, kad dėl neatsakingo kaimynų elgesio žmonės neturi galimybės apsaugoti savęs ir savo vaikų nuo pasyvaus rūkymo keliamų pavojų sveikatai. Tabako dūmai dėl savo fizinių savybių dažnai ir dideliais kiekiais patenka į kaimynų butus – kaimynai arba verčiami pasyviai rūkyti savo namuose, arba negali vėdinti kambarių, naudotis savo balkonais, jiems sukeliami ne tik nepatogumai, bet ir žalojama jų sveikata“, – sako projektą teikiantys Seimo nariai.

Šiuo metu Lietuvoje draudžiama rūkyti bendrose gyvenamosiose, kitose bendro naudojimo patalpose, kuriose nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru.

Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatyme nurodyta, kad balkonai priskirti prie bendro naudojimo patalpų, o juose rūkyti turi būti draudžiama kaip ir laiptinėse.

Kadangi bendro naudojimo patalpas kiekvienas supranta ir interpretuoja savaip, siūloma įstatyme įvardinti balkonus kaip vietą, kur draudžiama rūkyti.

ELTA jau skelbė, kad pernai gruodžio 13 d. į valdžią atėjusi naujoji Vyriausybė deklaravo siekį sugrįžti prie draudimo rūkyti daugiabučių balkonuose.

Tuomet dar paskirtasis Premjeras Saulius Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad pasyvus rūkymas daro didžiulę žalą mūsų sveikatai, todėl reikia spręsti šį klausimą.

Pernai rugsėjo 20 d. praėjusios kadencijos Seimas atmetė konservatoriaus A. Matulo siūlymą uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose.

Už tai numatančias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas tuomet balsavo 37 Seimo nariai, prieš buvo 22, susilaikė 25.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite