Angle down Atgal

Veiksmo diena savivaldybėje

Vakar, gruodžio 12 d., Šalčininkų rajono savivaldybė prisipildė jaunatviško juoko, šurmulio, veržlių idėjų ir ryžto. Daugiau negu 100 rajono mokinių iš 14 mokyklų varžėsi dėl galimybės gauti 3000 eurų finansavimą projekto įgyvendinimui.

Asociacija „Pilietinių iniciatyvų centras“ kartu su partneriai – VšĮ „OSFL projektai“ ir „Atviros Lietuvos fondu“ realizuoja ilgalaikį jaunimo pilietiškumo ugdymo projektą „Aš irgi sprendžiu“. Siekiama keisti jaunimo požiūrį į dalyvavimą viešajame valdyme: jauni žmonės skatinami domėtis politika, gimtojo miesto reikalais, ugdomos jų kompetencijos dalyvauti bei įsitraukti į viešųjų reikalų svarstymą. Gruodžio 12 – oji Šalčininkų rajono jaunimui tapo istorine diena, kai jie turėjo galimybę patys sugalvoti būsimos veiklos projektą, sudaryti jo planą, savarankiškai planuoti biudžetą, įvertinti silpnąsias vietas ir kovoti dėl finansavimo. Įdomu tai, kad savo kabinetus jaunimui užleido savivaldybės administracijos vadovai, skyrių vedėjai ir specialistai.

Veiksmo diena – tai puiki proga jaunimui susipažinti su Savivaldybės tarybos ir Savivaldybės administracijos veikla, domėtis vietos politika, klausti ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus. Svarbu, kad jaunimas gavo labai prasmingą pilietiškumo pamoką ir suprato, jog jų dalyvavimas savivaldos procesuose yra svarbus. Be to, projekto dalyviai turėjo progą susitikti su Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos nariais, administracijos kolektyvu, bendrauti su Savivaldybės administracijos direktoriumi Josifu Rybaku jiems rūpimais klausimais.

Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak pasidžiaugė jaunimo aktyvumu ir veržlumu, linkėjo jiems naujų idėjų, kitokio požiūrio ir maištavimo, tačiau apgailestavo, kad į rajone organizuojamus jaunimui renginius jie renkasi ne itin gausiai.

Kai kurie mokiniai apgailestavo, kad Savivaldybė skyrusi finansavimą tik vieno projekto įgyvendinimui, o minčių yra net 14. Tačiau direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič patikino juos, kad pastebėjus įgyvendinimo vertą projektą, paramos bus ieškoma per kitus finansavimo šaltinius. Tai paskatino jaunuolius atsakingai ir entuziastingai peržiūrėti kuriamo projekto idėją. O idėjų ir minčių būta įvairių ir labai įdomių: „Mus vienija jaunystė“, Turgelių stadiono rekonstrukcija, stovykla „Pažink per 24h“, kino klubas, jaunimo erdvė, gyvoji grafika, festivalis „Pieno tūsas 2019“, spalvotas tinklinio turnyras, kino teatro įkūrimas, mokinių kampelis, fejerverkų ir lazerių šou, lazerinės varžybos ir kt.

- Šiandien yra ypatinga diena, kai galime drąsiai ir savarankiškai planuoti tai, ko iš tiesų norime. Žinoma, nepritrūko ir suaugusiųjų patarimų, tačiau viską planavome patys. Supratome, kad realizuoti sumanymą yra nelengva, nes reikia iš anksto suplanuoti veiklas, kurias norėtumėme įgyvendinti mokslo metų pabaigoje. Į savo projektą bandėme pažvelgti iš tradicijos ir naujumo prizmės. Suplanavome tinklinio turnyrą, tačiau kitokį – spalvotą, su dovanomis ir diskoteka. Planavome tokį renginį, į kurį patys norėtumėme vykti, kuris leistu ugdyti draugiškumo jausmą ir nebijoti iššūkių, - sako iš Kalesninkų L. Narbuto gimnazijos atvykusi Ernesta ir jos draugai Tomek, Katažina, Ineta, Jurgita, dvi Evelinos ir Justina.

Specialiojo jaunimo posėdžio metu jaunuoliai pristatė savo projektų idėjas: netrūko nestandartinių minčių, klausimų ir konstruktyvių atsakymų, kitokio požiūrio į esamą situaciją ir spalvų!

Galutinis balsavimas parodė, kad geriausiu projektu pripažintas ir Šalčininkų rajono savivaldybės finansavimą gaus Baltosios Vokės E. Ožeškovos gimnazijos projektas „Pieno tūsas 2019“. Visai nedaug iki laimėjimo pritrūko Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos mokinių idėjai „Pažink per 24 val.“ Taigi prevencinis festivalis „Pieno tūsas 2019“ sukvies 150 rajono mokinių. Programą sudarys diskusijos su Lietuvos įžymybėmis, orientaciniai žaidimai, pieno kokteilių ir sveikų užkandžių gaminimas, apdovanojimai, diskoteka.

Artimiausiu metu projekto kūrėjai turės pasirašyti finansavimo sutartį su Šalčininkų rajono savivaldybės administracija. Linkime sėkmės, veržlių minčių ir gražaus projekto įgyvendinimo!

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič, kuruojanti jaunimo veiklą, pastebi, kad Veiksmo dienos rezultatas – tai gražią draugystę ir bendrumą puoselėjanti idėja. Anot jos, nemažai projektų buvo orientuoti į naujų, šiuolaikiškų ir aktyvių erdvių kūrimą, sąlygų sudarymą jaunimo susitikimams ir laisvalaikiui.

- Iš tikrųjų smagu, kad sulaukėme labai veržlių minčių ir pasiūlymų. Labai gerai, kad jaunuoliai atvirai pasisakė už tai, ko jie nori, ir ko jiems trūksta. Stengsimės į tai atsižvelgti ir ieškosime finansavimo šaltinių. Vakar turėjome labai gražią pilietiškumo pamoką, nes jaunoji karta pasirodė esanti labai kūrybinga ir atsakinga. Tikiuosi, kad jaunimas suprato šio renginio tikslą – ugdyti pilietinį aktyvumą, - sako Beata Petkevič.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite