Angle down Atgal

Važiuoti Naugarduko gatve dviračiu taps saugiau ir patogiau

Naugarduko gatvės atkarpa tarp Švitrigailos ir Pylimo gatvių tampa draugiškesnė dviratininkams. Iki spalio vidurio planuojama pradėti ženklinti dviračių juostas, kad jomis galėtų saugiai važiuoti ne tik automobiliai, bet ir dviratininkai. Gatvėje taip siaurės važiuojamoji dalis, galios 30 km/val greičio režimas.

Gatvės dalyje link Švitrigailos gatvės – judant į kalną – bus įrengta dviračių juosta, o kita juosta – link Pylimo gatvės dviratininkai galės judėti drauge su lėčiau judančiais automobiliais.

Gatvė pat taps saugesnė labiausiai pažeidžiamiems eismo dalyviams – dėl pokyčių mažės automobilių greitis. Šioje gatvėje bus tvarkingiau išdėstytas parkavimas – automobilių stovėjimo vietos bus paslinktos nuo gatvės krašto

Specialistų teigimu, greičio apribojamas iki 30 km/h užtikrina didesnį eismo saugumą. Specialistai yra paskaičiavę, kad automobiliui važiuojant 50 kilometrų per valandą greičiu tikimybė žūti pėsčiajam yra 70-80 proc. Sumažinus greitį iki 30 kilometrų per valandą, mirtinų sužeidimų tikimybė sumažėja iki maždaug 10 proc. Tyrimai taip pat rodo, kad greitį ribojant iki 30 km/val., gatvės pralaidumas kaip tik padidėja, nes eismas juda tolygiau (mažiau greitėjimų-stabdymų).


Primename, kad pernai Naugarduko gatvės atkarpa tarp Smolensko ir Švitrigailos gatvių jau tapo draugiškesne dviratininkams – čia jau paženklintos dviračių juostos, iki minimalių parametrų susiaurinta važiuojamoji dalis dėl ko sumažėjo automobilių greitis ir gatvė tapo saugesne.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite