Angle down Atgal

Vasario 16-ąją minėjome kartu

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos mokiniai, suburti keturių aktyvių, entuziastingų, iniciatyvių 6B klasės mokinių Alekso Bartkaus, Mildos Piliponytės, Austėjos Vitkauskaitės, Jokūbo Lingaičio, aktyviai paminėjo Vasario 16-ąją.

Visą savaitę bibliotekoje vyko renginiai, per pertraukas buvo galima apžiūrėti knygų, nuotraukų parodas, informacinius stendus, skaidres, filmus iš Aukso fondo ir dokumentiką. Jie suteikė galimybę susipažinti su tarpukario Lietuvos, Marijampolės istorija. Skambėjo muzika, kviečianti susimąstyti apie žmogaus ir Tėvynės ryšį.

23 klasės dalyvavo Valstybės atkūrimo dienai skirtose informacinėse pamokose ir viktorinoje, kurioje galėjo laimėti prizus su lietuviška simbolika. Bibliotekoje vykusius užsiėmimus vedė 6B klasės mokinys Aleksas Bartkus. Jis gebėjo tiek pirmokus, tiek dešimtokus įtraukti į kelionę po mūsų krašto istoriją. Aleksas pasakojo apie Vasario 16-ąją – dieną, reikšmingą kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį, taip pat nulėmusią dabartį. Tai valstybės atkūrimo diena, nacionalinė šventė. Mokiniai pačių iniciatyva giedojo himną. Jaudinantis reginys buvo matyti pirmoką, kurio veidelis švytėjo patriotizmu. Taip pat mokiniai galėjo papasakoti apie savo svajonių renginį Vasario 16-ajai paminėti. 6B klasės mokinės Milda Piliponytė ir Austėja Vitkauskaitė skaitė eiles apie tėvynę, Vasario 16-ąją, savo miestą, gatvę ir mokyklą, kurioje mokosi. Jokūbas Lingaitis buvo renginio fotografas.

Renginys sulaukė apie 350 dalyvių. Šią šeštokų iniciatyvą palaikė ir už darbą, įdėtas pastangas padėkos raštus įteikė mūsų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vida Bačinskaitė.

Laima VAIČIŪNIENĖ

Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja

Nuotrauka iš mokyklos archyvo

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite