Angle down Atgal

Varėnoje kuriama palankesnė aplinka aktyviam laisvalaikio leidimui

Varėnos rajono savivaldybės administracija kartu su kolegomis iš Luko savivaldybės (Lenkijos Respublika) sėkmingai įgyvendina rajonų bendruomenėms skirtą projektą „Aktyvūs vaikai – sveiki vaikai“.

Projekto tikslas – kovoti su socialine atskirtimi gerinant socialinių ir sveikatinimo paslaugų prieinamumą pasienio regionų gyventojams. Šiuo tikslu į bendradarbiavimo tinklą apjungtos skirtingos projekte dalyvaujančių pasienio regionų įstaigos (mokyklos, sporto klubai, nevyriausybinės organizacijos) bei vietos bendruomenės. Projekto partneriai kartu analizavo regionuose egzistuojančias viršsvorio bei nutukimo problemas, vertino priemones, kurių imtasi siekiant šias problemas spręsti. Pasitelkiant fizinio aktyvumo bei mitybos priemones, buvo rengiama bendra į viršsvorio ir nutukimo problemų sprendimą orientuota metodika.

Siekiant sudaryti palankesnę aplinką aktyviam laisvalaikio leidimui, Varėnos rajono Merkinės Vinco Krėvės gimnazijoje buvo atnaujinta sporto salė, taip pat 6 rajono mokyklos gaus sporto įrangos komplektus. Tikimasi, kad nauja įranga paskatins į bendras aktyvias veiklas jungtis ne tik moksleivius, bet ir kitus bendruomenių gyventojus.

Gyventojų sveikesnės mitybos pasirinkimas buvo skatinamas įvairiose rajono vietose organizuojant nemokamas mitybos paskaitas. Siekiant skatinti gyventojų aktyvumą vis dar organizuojami skirtingo tipo sporto užsiėmimai įvairiose rajono vietose.

Birželio 3 d.  100 moksleivių su pedagogais iš šešių Varėnos rajono ugdymo įstaigų dalyvavo sporto šventėje Luko rajone. Moksleiviai iš Varėnos „Ąžuolo“, Merkinės Vinco Krėvės ir Valkininkų gimnazijų, Ryto progimnazijos bei Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio ir Matuizų pagrindinių mokyklų bei Lenkijos moksleiviai varžėsi futbolo, tinklinio, štangos spaudimo ir virvės tempimo rungtyse.

Sporto šventėje Lenkijoje dalyvavę Varėnos rajono atstovai džiaugiasi ne tik laimėjimais, bet ir naujomis pažintimis su Luko savivaldybės jaunimu bei smagiai ir draugiškai praleistu laiku.

Varėnos rajono savivaldybei tenkanti projekto lėšų dalis – 429 724,70 Eur, iš jų Europos Regioninės plėtros fondo (Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos) parama sudaro 365 265,99 Eur. Projekto trukmė – 24 mėnesiai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite