Angle down Atgal

Varėniškiai susitiko su Lietuvos rekordininkais

Varėnos viešojoje bibliotekoje viešėjo du motociklų mylėtojai ir keliautojai Asta Dovydėnaitė ir Linas Mockevičius. Tai pirmieji tautiečiai, kurie keliavo 646 dienas arba kiek daugiau nei 21 mėnesį ir iš viso įveikė daugiau nei 100 tūkst. kilometrų bei aplankė 45 pasaulio šalis. Tokią ilgą distanciją keliaudami motociklais jie nuvažiavo pirmieji ir taip pateko į Lietuvos rekordų knygą. Turim didžiuotis dar ir tuo, jog Linas yra gimęs ir užaugęs Varėnoje.

Linas Mockevičius pasakojo, kad jis motociklu pradėjo važinėti nuo 13 metų, kai tvarte rado užslėptą motociklą „IŽ“: „Nors tėtis sakė, kad šis motociklas nevažiuoja, nes „užkalęs variklis“ ir tikrai nevažiuos, bet aš tokio atsakymo nepriėmiau ir pats žiemą išsiardžiau motociklą, perrinkau variklį, susirinkau viską, turėdamas rusišką knygutę, liko šiek tiek dalių, bet motociklas važiavo. Dar iki šiol turiu šį motociklą. Ta visa graži istorija prasidėjo prieš gerus 25 metus, nuo 2008 m. važinėjuosi su truputį geresniais motociklais“. Asta pasakojo, kad ji motociklais domisi taip pat jau seniai, tad ir su Linu susipažino motociklų aplinkoje: „Tikrai nebuvo taip, kad Linas mane užsodino ant motociklo ir pasakė, kad dabar važiuosim aplink pasaulį“. Pradėję kelionę 2016-ųjų spalį, iš Vilniaus Asta ir Linas keliavo į Hamburgą, o kad patektų į kitą žemyną – plukdė motociklus į Čilę, patys skrido į Braziliją, kur dalį laiko teko keliauti tik su kuprinėmis. Išnaršę Pietų Ameriką jie judėjo Centrinės Amerikos link, tada – į Aliaską. Sugrįžę į vakarinę pakrantę išvyko į Pietų Korėją, toliau – per Rusiją ir Centrinę Aziją į Iraną, kiek vėliau motociklus vėl plukdė į Keniją. Praleidę penkis nepamirštamus mėnesius Afrikoje, gegužės pradžioje keliautojai grįžo į Europą, kur aplankė Šveicarijos, Austrijos, Čekijos, Vokietijos kaimelius keliavo į Norvegiją, joje – Šiaurės kyšulio link. Iš ten liepos pradžioje pajudėjo namo per Suomiją, Estiją bei Latviją, kartu aplankė ir dalį Lietuvos.

Laimono Ciūnio nuotr.
Laimono Ciūnio nuotr.

Savo įspūdžius vakaro svečiai taip įtaigiai perteikė, jog atrodė, kad ir pats dalyvauji visose tose jų pasakojamose istorijose. Dvi valandos prabėgo nepastebimai. Keliautojų optimizmas ir entuziazmas iš tiesų stebina, mat ne viskas, kas nutiko per 646 dienas buvo tobula ir linksma, Linas netgi buvo susirgęs maliarija, kuri, visa laimė, nesukėlė didelės grėsmės gyvybei. Tačiau net ir susidūrus su tokiomis ligomis, kai kuriais keblumais, iš Astos ir Linos pasakojimo nesijautė jokio negatyvumo. Tai žmonės, kurie į pasaulį žiūri šviesiomis akimis, aplinkui mato tik gražius ir teigiamus dalykus, gal todėl ir iš jų pačių sklinda paprastumas, gyvenimo grožis. „Pasaulis daug labiau bauginantis, pavojingas ir nenuspėjamas, kai mes planavome šią kelionę ir galvojome apie ją nuo sofos namie, o kai išvažiavome, diena po dienos supratome, kad yra labai daug draugiškų žmonių. Pasaulis yra labai graži vieta ir tie vienetai nelaimingų atsitikimų, piktų žmonių atsiranda spaudos puslapiuose ir mes skaitome tas visas istorijas. Nereikia leistis būti suklaidinamam. Mūsų didelis atradimas, kad turistinės vietos visuomet būna ženkliai brangesnės, gerokai mažiau įdomesnės, viešbučiai visuose pasaulio kraštuose atrodo pakankamai vienodai“, – prisiminimais dalijosi Asta.

Varėnos savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas dėkojo svečiams už labai linksmą ir pozityvų kelionės pasakojimą ir palinkėjo šiai porai dar daug tūkstančių kilometrų nuvažiuoti kartu. Keliautojų susitikimą organizavusi jaunimo reikalų koordinatorė Daiva Grigėnė džiaugėsi, kad savo pasakojimais ir įspūdžiais pasidalinę Asta ir Linas įkvėpė susirinkusius keliauti bei patiems leistis avantiūroms. Vėliau pokalbiai persikėlė prie arbatos, kur susirinkę varėniškiai galėjo artimiau pabendrauti su motociklų mylėtojais, užduoti jiems klausimų, pasidalinti mintimis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite