Angle down Atgal

Valgyti ar nevalgyti: ar duona tinka sveikai mitybai?

Dieta ir sveika mityba apima daugelio mylimų patiekalų atsisakymą. Atsisakyti tam tikrų produktų yra ypač sunku ir skausminga. Vieno produkto atsisakyti yra labai sunku – tai duona. Kai kurie dietologai rekomenduoja jos visiškai neįtraukti į savo mitybą, bet ar tai teisinga? Išsiaiškinkime.

Produkto vertė

Vargu ar kas įsivaizduoja savo dieną be duonos. Tai populiarus produktas, kurį dauguma žmonių valgo kiekvieną dieną. Kartais poreikis suvalgyti bent gabalėlį duonos atsiranda dėl refleksinio įpročio, kurio atsikratyti labai sunku. Ar tikrai verta atsisakyti šio produkto?

Duona gali puikiai tikti prie sveikos mitybos, svarbiausia – laikytis kelių svarbių taisyklių.

1. Taisyklė „10:1“

Pirkdami produktą, atsiminkite, kad 10 g angliavandenių turėtų būti suvartota bent 1 g skaidulų.

2. Nesmulkinti grūdai

Visada atidžiai perskaitykite gaminio turinį. Jei sąraše dominuoja kukurūzų sirupas, cukrus, fruktozė ir aukščiausios kokybės kvietiniai miltai, tokiame duonos kepale yra paprastų angliavandenių, kurie daro įtaką svoriui. Pasirinkite kepalą, kuriame yra nesmulkinti kviečiai.

3. Naminė duona

Naminė duona gali būti daug naudingesnė nei pirktinė. Jūs pats renkatės produktus ir papildus, todėl viską galite kontroliuoti.

4. Riešutai ir sėklos

Duona, kurioje yra riešutų ir sėklų, yra sveikesnė ir maistingesnė. Ji gerai absorbuojama, apsaugo nuo cukraus padidėjimo kraujyje ir neleidžia persivalgyti.

5. Papildymas kitais produktais

Nebijokite duonos derinti su sveiku maistu. Ant gabalėlio dėkite šiek tiek tofu ar pomidoro – tai patenkins alkį ir nepakenks figūrai.

Kiek reikia suvalgyti duonos per dieną?

Kūnui per dieną reikia apie 2000 kalorijų, kurias gauname iš įvairių šaltinių. Grūdiniai produktai sudaro didžiąją raciono dalį. Kepiniai, kurių sudėtyje yra daug angliavandenių, gali patenkinti jūsų dienos normą vienu kartu, tačiau tuomet lengvai priaugsite svorio. Norėdami to išvengti, suvalgykite ne daugiau kaip 300 g duonos per dieną.

https://www.zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite