Angle down Atgal

Vakcinų pervežimą, kuriame nustatytas šalčio grandinės pažeidimas, vykdė daržovių kukulius gaminusi įmonė

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kanclerė Jurgita Grebenkovienė LRT radijui teigė, kad vakcinų pervežimą, kuriam nustatyti šalčio grandinės pažeidimai, organizavo „Pfizer“ vakcinų išvežiojimo konkursą laimėjusi įmonė, anksčiau užsiėmusi veganiško maisto gamyba.

Anksčiau trečiadienį SAM leido atnaujinti skiepijimą „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina. Jis Lietuvoje buvo laikinai sustabdytas dėl galimo šalčio grandinės pažeidimo pervežant vieną siuntą, kurioje buvo daugiau nei 4,5 tūkst. dozių. Pasak J. Grebenkovienės, „Pfizer“ atstovybė Lietuvoje patvirtino, kad temperatūros nuokrypis yra leistinose ribose ir vakcina tinkama tolesniam naudojimui.

„Šalčio grandinė nenutrūko, tiesiog buvo temperatūriniai svyravimai. Buvo nežymus temperatūros kritimas žemiau –60. Šitą atvejį turėjo įsivertinti, ar ta temperatūros kritimas ir svyravimas yra toleruotinas ir neturi įtakos vakcinos kokybei“, – LRT radijui teigė SAM kanclerė J. Grebenkovienė.

LRT radijas antradienį taip pat pranešė, kad konkursą išvežioti „Pfizer“ vakcinas Lietuvoje laimėjo įmonė, anksčiau užsiėmusi veganiško maisto gamyba. Šią žinią paskelbusio LRT radijo teigimu, įmonė neturi reikiamos patirties vakcinų transportavimui, nors skelbtame konkurse iš dalyvių ir reikalauta įgūdžių gabenant vaistus itin žemoje temperatūroje.

LRT radijo teigimu, skelbtą konkursą sugebėjo laimėti įmonė „Sotus derlius“, turinti tik du darbuotojus. Ji anksčiau gamino daržovių kukulius. Bendrovė sugebėjo laimėti konkursą, pasiūliusi mažiausią kainą. Pasak įmonės direktoriaus Aido Simanavičiaus, jo pasiūlyta kaina buvo daugiau nei 70 tūkstančių eurų mažesnė, nei siūlė artimiausias konkurentas.

Kaip skelbia LRT radijas, sutartis su įmone galios 13 mėnesių, o jos vertė – 462 tūkstančiai eurų.

ELTA primena, kad „Pfizer“ vakcinos transportavimas būtinas naudojant itin žemą temperatūrą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite