Angle down Atgal

Vaizdo kameros mieste liko pusaklės

Chuliganai ir viešosios tvarkos pažeidėjai Kretingos mieste ir kai kuriose rajono gyvenvietėse vaizdo kamerų stebėjimo vietose gali pasijusti nebaudžiami, nes į Kretingos policijos komisariatą transliuojamo vaizdo jau savaitė nebėra kam žiūrėti.

Nors ant patalpų, kuriose per vaizdo kameras stebimas miestas, durų parašyta, kad pašaliniams užeiti draudžiama, jau savaitę jų nevarsto ir viešosios tvarkos pažeidimus fiksavę socialinės įstaigos darbuotojai.
Negavę atlyginimo už tris mėnesius jie parašė pareiškimus ir išėjo iš darbo. Po kelis tūkstančius eurų jiems liko skolinga rajone jau nuo metų pradžios linksniuojama įmonė „Lyderio grupė“.


Skola – beveik 3 tūkst. eurų
Vienas iš darbuotojų Antanas Juškėnas patvirtino, kad paskutinė jo darbo diena buvo vasario 21-oji.
„Beveik visus tuos trejus metus atlyginimai buvo mokami labai tvarkingai. Pernai gruodį tiesioginis vadovas užsiminė apie įmonei gresiantį bankrotą, tačiau ramino dirbti ir nebijoti, nes pinigai bus sumokėti.
Baigėsi vasaris, tačiau atlyginimo nesame gavę beveik už tris mėnesius. Savivaldybė įmonei reikiamą sumą pervesdavo, tačiau pinigai greičiausiai atitekdavo kreditoriams“, – pasakojo A. Juškėnas.
Kadangi ilgiau nei du mėnesius negavo viso priklausančio darbo užmokesčio, prašymus savo noru išeiti iš darbo parašiusiems kretingiškiams priklauso ir išeitinė išmoka bei kompensacija už nepanaudotas atostogas, tad kartu su atlyginimais „Lyderio grupė“ kiekvienam skolinga po beveik 3 tūkstančius eurų.
„Labai tikimės pinigus gauti iš valstybės garantinio fondo, kuris skirtas užtikrinti garantijas darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam.
O dėl tolesnio darbo prie vaizdo kamerų bus matyt – jeigu bus pasiūlytos normalios darbo sąlygos, normalus valandinis įkainis, ketiname dirbti toliau“, – atviravo A. Juškėnas.
„Lyderio grupės“ atstovas Gediminas Bartkus pripažino, jog apie tai, kad bendrovė patiria sunkumų ir dėl to gali vėluoti atlyginimai, ir Savivaldybei, ir vaizdo kameras stebėjusiems darbuotojams žodžiu buvo pranešta praėjusių metų pabaigoje.
„Bankroto procedūros jau prasidėjo. Kiek laiko jos truks, kada darbuotojai atgaus priklausančius pinigus, negaliu pasakyti.
Tačiau finansiškai jie tikrai nebus nuskriausti, su jais bus atsiskaityta per garantinį fondą“, – patikino G. Bartkus.


Pasiūlė mažiausią įkainį
Prie monitorių, į kuriuos perduodami vaizdo stebėjimo duomenys iš mieste ir rajone esančių kamerų, socialinės įstaigos darbuotojai sėdo 2017 metų kovą, kai vykdant policijos reformą, policijos komisariatuose nebeliko budėtojų dalių.
Jų pareigūnai tapo tyrėjais arba patruliais ir patruliuoja gatvėse, vyksta į įvairius iškvietimus.
Vaizdo kamerų stebėjimo funkcija buvo perduota savivaldybėms. Kretingos rajono savivaldybės konkursą transliuojamo vaizdo stebėjimo paslaugai pirkti laimėjo mažiausią valandinį įkainį – 2,82 cento – pasiūliusi socialinį statusą turinti bendrovė „Lyderio grupė“.
Sutartis su bendrove kovo 23 dieną buvo sudaryta metams su galimybe pratęsti du kartus po 12 mėnesių.
Nuo tada pamainomis kameras policijos komisariate ir dienos, ir nakties metu stebėjo keturi įmonės darbuotojai – negalią turintys žmonės. Jie sėdėjo prie monitorių ir apie vaizdo kamerų fiksuojamus nusikaltimus bei viešosios tvarkos pažeidimus informuodavo mieste budinčius patrulius.
Operatorių atlyginimams ir mokesčiams per metus reikėjo apie 13 tūkstančių eurų.
Juos Savivaldybė „Lyderio grupei“ pravesdavo kiekvieną mėnesį.


Pasiūlymą atmetė
Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė sakė, kad sutartis su „Lyderio grupe“ buvo pratęsta pernai kovo 21 dieną ir turėjo baigti galioti šių metų kovo 22-ąją.
R. Beniušienės teigimu, iki praėjusių metų pabaigos jokių problemų su bendrove nebuvo, vaizdo kameras stebėję darbuotojai atlyginimus visada gavo laiku.
Sužinojus apie sunkumus, su kuriais ji susidūrė, buvo paskelbtas vaizdo stebėjimo kamerų transliuojamo vaizdo Kretingos rajone stebėjimo paslaugų viešasis pirkimas.
Buvo gautas vienas pasiūlymas, tačiau jis atmestas dėl per didelės kainos.
„Vasario 20 dieną paskelbtas naujas konkursas, pasiūlymų laukiama iki kovo 9 dienos. Operatoriai prie monitorių vėl sės, kai bus parinktas naujas paslaugos teikėjas“, – sakė R. Beniušienė.
Anot jos, vaizdo kameros yra įjungtos, tik pažeidimai nefiksuojami nuotraukomis. Apie pažeidimus pareigūnai dabar sužino iš Skubios pagalbos tarnybos darbuotojų, jeigu jiems numeriu 112 praneša pažeidimų liudininkai arba patys pažeidėjai.
Tikimasi, kad apie vaizdo kamerų fiksuojamus nusikaltimus bei viešosios tvarkos pažeidimus konkursą laimėjusios įmonės darbuotojai pareigūnus operatyviai vėl informuos jau nuo kovo antros pusės.
Kad vaizdo kameros liko be stebėtojų, Kretingos policijos komisariato viršininko Arūno Pužausko teigimu, nėra jokios tragedijos.
Visa įranga veikia, vaizdai įrašomi į laikmenas, kaupiami. Reikalui esant, pareigūnai juos peržiūri.
„Dėl susidariusios situacijos labiausiai gaila darbuotojų, nes jie liko be atlyginimo. Žmonės dirbo pakankamai gerai, informuodavo apie pastebėtus pažeidimus.
Dabar matymo laukas susiaurėjęs, tačiau iš tos situacijos, kol bus parinktas naujas paslaugos teikėjas, išsisuksime.
O tada vėl viskas bus gerai, kaip buvo tuos visus trejetą metų“, – sakė A. Pužauskas.

http://www.svyturiolaikrastis.lt/

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite