Angle down Atgal

20-iai vairuotojų telefoniniai pokalbiai kainavo itin brangiai

Mobiliuoju telefonu naudotis rankomis vairuojant draudžiama nuo 2002-ųjų. Tačiau nors jau 15 metų už šį Kelių eismo taisyklių pažeidimą yra numatyta piniginė bauda, vis tik, kaip pastebi Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, pažeidėjų mastai nemažėja. Pareigūnai taip pat priduria, kad telefonu be laisvųjų rankų negalima ne tik kalbėti, bet ir rašyti trumpųjų sms žinučių, siųsti elektroninių laiškų.

Gegužės 10-ąją skiriamaisiais ženklais nežymėtu tarnybiniu automobiliu Telšių miesto gatvėmis besisukioję Kelių policijos ir Reagavimo skyriaus pareigūnai didžiausią dėmesį skyrė telefonu rankomis besinaudojusiems vairuotojams demaskuoti. Taip pat stebėtas tiek vairuotojų, tiek ir keleivių saugos diržų naudojimasis. Džiugu, kad pastarasis veiksnys eismo dalyviams jau tapo norma ir savaime suprantama savisaugos priemone. Tuo tarpu kalbėjimas telefonu buvo fiksuojamas vienas po kito. Per keletą vykdyto reido valandų pareigūnai gatvėse sutiko ir administracinio nusižengimo protokolus įteikė net 20-čiai pažeidėjų. Ir nors moterys vairuotojos prie vairo neretai pasebimos besidažančios lūpas ar užsiimančios kita moteriška veikla, vairuotojai vyrai jas ženkliai lenkia kaip "telefoniniai" pažeidėjai. Visiem jiems, pagal LR ANK 417 str. 3 d., teks pakloti 60-90 eurų siekiančias baudas.

Policijos pareigūnai įsitikinę, kad vairuotojui kalbant telefonu, tikimybė sukelti avariją išauga iki keletos kartų, nes telefonas - padidintos saugaus eismo rizikos veiksnys. Tai byloja ir įvairūs atlikti tyrimai bei analizės. Todėl vairuotojai raginami vengti pokalbių telefonu, o jei tai vis tik neatidėliotina - naudotis laisvųjų rankų įranga arba sustoti šalikelėje ir išjungti automobilio variklį, kaip to reikalauja Kelių eismo taisyklės.

Policijos pareigūnai ir toliau principingai baus pažeidėjus, vykdydami ne viešą patruliavimą, kurio pagalba siekiama išgyvendinti šią ydingą vairuotojų praktiką.

Telšių AVPK informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite