Aplankyta Akmenų rūža. Bibliotekos nuotr.
Angle down Atgal

Vaikų literatūros skyrius pakvietė į edukacinę kelionę „Pažink Akmenų rūžos paslaptis“

Šiaulių miesto savivaldybės bibliotekos Vaikų literatūros skyrius (Gvazdikų takas 8) vykdydamas projektą Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamą projektą „Etniniai Šiauliai: kurk, keliauk, pažink“ pakvietė moksleivius į edukacinę kelionę „Pažink Akmenų rūžos paslaptis“. Jau 9 val. nuo Vaikų literatūros skyriaus pajudėjo žingeidžių moksleivių būrys kartu su Gegužių progimnazijos mokytoja Aušra Tupike bei bibliotekininke Gintana Sutkute-Sorakiene.

Šį kartą mokiniai buvo pakviesti vykti autobusu į Tytuvėnų regioninį parką. Tytuvėnų regioninis parkas Lietuvoje unikalus tuo, kad tik jame galima rasti ypatingąjį Akmenų rūžos ruožą. Išvykoje vaikams apie klampiuose Užpelkių miškuose esančius geologinius darinius, susidariusius po paskutiniojo ledynmečio, pasakojo ekskursijos gidė Ilona Amankavičiūtė. Gidė vaikams paminėjo, kad Akmenų ruožas prasideda nuo Lieporių kaimo, kuris yra greta Šiaulių miesto. Vaikai sužinojo, kad ši Akmenų rūžos atkarpa nėra išlikusi, nes natūralūs rieduliai per ilgą laiką galėjo būti išnešioti po apylinkes ar buvo panaudoti gyvenamųjų namų statyboms.

Kai ties Kiaunoriais mažu keliuku keliautojai pasuko link Pažintinio Akmenų rūžos ruožo, gidė Ilona papasakojo, kad žmonės nuo seno apie tokį neįprastai akmeningą plotą nebūtus pasakojimus pasakojo, legendas kūrė. Viena iš žmonių pasakojamų legendų bylojo, kad šį akmenų kelią per vieną naktį velniai supylė, todėl jis ir Velniakeliu buvo pavadintas.

Vėliau, apžiūrėję demonstracinę Akmenų rūžos atkarpą, moksleiviai pamatė po ąžuolais ir eglėmis natūraliai slūgsančias didelių ir mažesnių akmenų virtines. Pažintinis miško takas tęsėsi maždaug apie 1,3 km. sudarydamas kilpą. Einant šiuo taku, kelionė neprailgo, nes prieš moksleivių akis vis atsidengdavo naujas reginys. Natūralūs rieduliai kaitaliojosi su menininkų darbais. Vaikams ypač patiko menininko Kazio Venclovo kūrinys „Svarelis“, Jono Gencevičiaus darbas „Žemės daiktai“. Vaikų dėmesį taip pat patraukė ir paslaptingais ženklais išmargintos mitologinių akmenų kopijos. Apžiūrėję riedulius, pažintinio tako informaciniuose stenduose, moksleiviai sužinojo, kad akmenis lietuviai jau nuo senų senovės plačiai panaudojo buityje: darė girnas, statė namus, tiesė kelius.

Po žygio Akmenų rūžos pažintiniame take, keliauta į Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centrą, kur apžiūrėti gamtos, istorinio ir kultūrinio paveldo ekspozicijos eksponatai. Po to apsilankyta prie ypač gražaus  Bridvaišio ežero, apžiūrėtas Bridvaišio piliakalnį bei nepabūgta įkopti į 15 m aukščio apžvalgos bokštą, iš kurio kaip ant delno pasimatė nuostabios Tytuvėnų apylinkės.

Po turiningos kelionės į Vaikų literatūros skyrių moksleiviai grįžo kupini įspūdžių ir praturtėję naudingomis žiniomis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite