Angle down Atgal

Kęstutis Tubis naudos daugiau filtrų

Vakar Anykščiuose viešėjo naujos partijos kūrimo iniciatoriai Artūras Zuokas, Artūras Paulauskas ir Remigijus Žemaitaitis. Svečiai lankėsi Audriaus Juškos ūkyje, „Anykštos“ redakcijoje. Juos lydėjo būsimas būsimos partijos kandidatas į Seimo narius, Anykščių rajono eksmeras Kęstutis Tubis. A.Zuokas, A.Paulauskas ir R.Žemaitaitis susitiko ir su buvusiu Anykščių rajono meru Alvydu Gervinsku. Jam vilniečiai politikai siūlė prisijungti prie kuriamos naujos politinės jėgos.

Susitikime su A.Gervinsku K.Tubis nedalyvavo. A.Gervinskas „Anykštai“ sakė, kad jis pats pradžioje su A.Zuoku, A.Paulausku ir R.Žemaitaičiu pageidavo susitikti nedalyvaujant K.Tubiui.

A.Gervinskas yra A.Zuoko vadovaujamos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) narys, tačiau koks jo statusas partijoje nebėra aišku. „Formaliai skyrius nėra panaikintas. Mano, kaip skyriaus pirmininko, kadencija seniai yra pasibaigusi, naujas pirmininkas nėra išrinktas“, - dėstė A.Gervinskas.

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) Anykščių skyrius net neaptarė, kas galėtų būti partijos kandidatu į Seimo narius. R.Žemaitaičio vadovaujamos „Tvarka ir teisingumas“ skyrius Anykščiuose taip pat yra tik formalus, jo oficialiu vadovu tebėra vilnietis Romualdas Gėgžnas. Taigi, panašu, kad kandidatu į Seimą Deltuvos šiaurinėje apygardoje K.Tubį kol kas kelia tik asmeniškai A.Zuokas, A.Paulauskas ir R.Žemaitaitis.

Realų, teisinį pagrindą K.Tubio kandidatavimas įgys tik po to, kai minimi trys lyderiai sukurs politinį darinį, suformuos jo Anykščių skyrių ir šis oficialiai iškels kandidatą. Steigiamąjį politinio darinio kongresą planuojama surengti gegužės mėnesį.

Vežėčių pastatymas prieš arklį A.Gervinsko nestebina. Atvirkščiai, jis mano, kad išankstinis paskelbimas, jog A.Zuoko-A.Paulausko-R.Žemaitaičio politiniame darinyje dalyvauja ir K.Tubis yra sveikintinas. „Visos kortos padėtos ant stalo. Žmonės, jungdamiesi prie naujos politinės jėgos žinos, kas bus toje pačioje komandoje, kam turės dirbti per rinkimus. K.Tubio pavardė tikrai padės apsispręsti“, - aiškino buvęs Anykščių rajono meras, vadovavęs K.Tubio visuomeniniam rinkimų komitetui per 2019-ųjų savivaldos rinkimus.

Kaip elgsis pats A.Gervinskas, kol kas neatskleidžia, tačiau panašu, kad entuziazmu vėl padėti K.Tubiui jis netrykšta.

K.Tubiui nepanaikintos teismo skirtos kardomosios priemonės, tarp kurių apribojimas bendrauti su visu sąrašu asmenu. K.Tubiui draudžiama bendrauti ir su A.Gervinsku. A.Zuokas, A.Paulauskas ir R.Žemaitaitis su A.Gervinsku susitiko kavinėje „Pas Roką“. „Anykštai“ K.Tubis sakė, kad susitikime jis nedalyvavo ne dėl kardomųjų priemonių - susitikimai viešoje vietoje, dalyvaujant kitiems asmenims, pasak K.Tubio, nėra ribojami.

K.Tubiui teismo sprendimu skirtos kelios kardomosios priemonės - piniginis užstatas, pasižadėjimas neišvykti, ribojimas lankytis Anykščių savivaldybės administracijos pastate, bendravimo ribojimas. Pasak prekyba poveikiu kaltinamo K.Tubio, skirtos kardomosios priemonės nėra panaikintos. „Turiu du advokatus – tegu jie galvoja kada ir ko prašyti“, – apie tai, kodėl nesikreipė į teismą dėl kardomųjų priemonių panaikinimo ar pakeitimo, „Anykštai“ sakė K.Tubis.

Tikėtina, kad dalis asmenų, su kuriais K.Tubiui ribojamas bendravimas, galėtų tapti jo komandos nariais per 2020-ųjų Seimo rinkimus. Tačiau apie būsimą komandą K.Tubis nebuvo linkęs kalbėti. „Bus vėl - suokiau, suokiau... Teks filtruoti, kas ką ir kodėl suokia“, – prisiminęs teismui pateiktą įrašą, kuriame A.Baranausko pagrindinės mokyklos direktorė Dalia Kugienė telefonu girėsi savo sūnui Rimvydui Kugiui, kaip ji „pudrina smegenis“ merui, ironizavo K.Tubis.

Priminsime, jog Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje K.Tubis kaltinamas prekyba poveikiu. Pirmosios instancijos teismas sprendimą turėtų paskelbti iki 2020-ųjų rudenį vyksiančių Seimo rinkimų. Tačia, mažai abejonių, kad viena iš šalių teismo sprendimą skųs aukštesnės instancijos teismui ir per Seimo rinkimus K.Tubis nebus nei nuteistas, nei išteisintas.

Tikėtina, kad būsimo politinio darinio bendradarbiaviams su K.Tubiu vyskta dėl politinio išskaičiavimo. Buvęs Anykščių rajono meras neabejotinai Deltuvos šiaurinėje apygardoje rinks daugiau balsų, nei koks nors partijos legionierius iš Vilniaus, o K.Tubis drauge su partija gaus ir finansinę bei organizacinę paramą rinkimuose.

K.Tubis – ketvirtasis žinomas kandidatas 2020-ųjų Seimo rinkimuose Deltuvos šiaurinėje apygardoje. Socialdemokratai kandidatu kels gydytoją Kęstutį Jacunską, liberalai – verslininką Mindaugą Sargūną, „valstiečiai“ - Seimo narį Tomą Tomiliną.

Plačiau – „Anykštoje“.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite