Angle down Atgal

Vaidotui Žalai šis Dakaras baigtas

Vakarykštis „Mažylio“ gedimas, deja, privertė lietuvio Vaidoto Žalos ir portugalo šturmano Paulo Fiuzos ekipažą trauktis iš kovos Saudo Arabijoje vos tik prasidėjus lenktynėms. Šįvakar Vaidotas atskleidė, kad tvarkyti variklio neplanuoja: „Čia nesame tam, kad riedėtume iki finišo.“

Pirmasis greičio ruožas vakar buvo užbaigtas tik su Benedikto Vanago pagalba, kai, likus 20 km iki finišo, atomobilis sustojo dėl sankabos problemų. Bivake buvo pakeista sankaba ir greičių dėžė, nesimatė jokių variklio bėdų, o užkūrus jį, viskas atrodė įprastai, todėl buvo vilties, kad „Agrorodeo“ komanda galės tęsti lenktynes. Visgi šiandienos startas visas viltis sudaužė: vos tik išvažiavus į kopas ir nuvažiavus keletą kilometrų, „Mažylio“ variklis pradėjo „kalenti“.

„Teoriškai būtų galima viską ardyti ir tvarkyti, bet tai jau būtų darbas dėl darbo. Visi požymiai sako, kad variklis patyrė tokią apkrovą, kad, net išsivalius sistemą, šansų važiuoti toliau būtų nedaug, o mes čia nesame tam, kad tik riedėtume iki finišo. Važiuoti toliau galėtume tik pagal specialią taisyklę, bet ji gerokai apsunkintų lenktyniavimą. Niekada negalėtume startuoti aukščiau 25-os vietos, gautume baudų, neturėtume sportinio rezultato, o automobilį toliau laužytume, bandydami lenkti kitus. Investicija būtų didelė, o tai kol kas ne mūsų kišenei. „Xraid“ tokios iniciatyvos irgi nerodo. Pasitarę nusprendėme, kad nėra prasmės tvarkytis automobilio tik tam, kad jis pajudėtų. Jei grįšim į Dakarą, tai grįšim tam, kad važiuotume greitai“, – pasakojo V. Žala.

Anot V. Žalos, pirmajame etape sugedus iki finišo likus 20 km, o po to Benediktui Vanagui jį tempiant iki finišo, „Mini“ variklis greičiausiai patyrė lemiamą gedimą.

Dabar „Agrorodeo“ komanda nusprendė grįžti atgal į Džedos uostą ir toliau spręsti, ką daryti. Gali būti, kad teks laukti sausio 16 d. suplanuoto bendro skrydžio į Lietuvą arba komanda ras būdų grįžti anksčiau.

„Nusprendėme, kad ieškosime kitų būdų suvesti sąskaitas su šiuo sporto. Arba kitų metų sausį (Dakare), arba sugalvosime kažkokių sprendimų greičiau. Bet tai nebus šių metų Dakare“, – sakė lenktynininkas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite