Angle down Atgal

V. Zelenskis smerkia Rusijos puolimą per Ukrainos stačiatikių Velykas

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savo naktiniame kreipimesi šeštadienį apkaltino Rusiją esant „terorizmo rėmėju“, smerkdamas mirtiną išpuolį pietiniame Odesos uoste, kuris sutapo su Didžiojo Šeštadienio šventimu prieš Velykų šventę, kurią balandžio 24 d. mini Ukraina.

„Šiandien buvo Didysis Šeštadienis stačiatikiams. Diena tarp Nukryžiavimo ir Prisikėlimo. Atrodo, kad Rusija įstrigo tokioje dienoje, – sakė V. Zelenskis. – Bet bus Prisikėlimas. Gyvenimas nugalės mirtį. Tiesa nugalės bet kokį melą, o blogis bus nubaustas.“

Šeštadienį per Rusijos raketų smūgį Odesoje žuvo mažiausiai 8 žmonės, tarp jų – 3 mėnesių kūdikis, sakė V. Zelenskis. Ukrainos prezidentas anksčiau sakė, kad į uostamiestį buvo paleistos mažiausiai 6 sparnuotosios raketos Rusijai tęsiant žiaurų puolimą šalies pietuose ir rytuose.

Šeštadienio vakarą savo kalboje V. Zelenskis padėkojo šalies gynėjams, „kurie užtikrina mūsų saugumą šią naktį prieš Velykas ir kiekvieną dieną“, ir pažadėjo teisingumą Ukrainai.

„Tik laiko klausimas, kada visi Rusijos žudikai pajus, koks yra teisingas atsakas į jų nusikaltimus. Tik laiko klausimas, kada galėsime sugrąžinti visus ištremtus ukrainiečius namo. Tik laiko klausimas, kada visi mūsų žmonės visoje Ukrainoje jaučia, kas yra stipri taika“, – sakė jis. Daugelis ukrainiečių Velykas švenčia pagal Julijaus kalendorių, o Velykų sekmadienis šiemet balandžio 24 d.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite