Angle down Atgal

V. Sinkevičius po klausymų viliasi, kad pavyko atsakyti į visus klausimus

Europos Parlamento (EP) komitetų klausymuose ketvirtadienį dalyvavęs kandidatas į eurokomisarus Virginijus Sinkevičius po klausymų vylėsi, kad pavyko atsakyti į visus klausimus.

„Aš stengiausi duoti kuo išsamesnį atsakymą, stengiausi jį papildyti per tą papildomą minutę, tikiuosi, kad pavyko, jei kažkurio klausimo neatsakiau, turėjome papildomus susitikimus su europarlamentarais. Tikiuosi, kad jiems pavyko susidaryti vaizdą apie viziją, kurią aš turiu. Nepamirškime, kad daugelis prioritetų, apie kuriuos kalbame, dar tik bus įgyvendinti, tad aš esu atviras dialogui su parlamentarais, ypatingai iš Aplinkos ir Žuvininkystės komitetų“, – po klausymų sakė V. Sinkevičius.

Komentuodamas Stasio Jakeliūno Naujajai Europos Komisijos (EK) pirmininkei Ursulai von der Leyen trečiadienį išsiųstą laišką, kuriame jis prašo atmesti Lietuvos kandidato poziciją į EK narius, V. Sinkevičius teigė, kad kiekvienas turi laisvę reikšti savo mintis.

„Kiekvienas turi saviraiškos laisvę, ypatingai parlamentaro mandatas yra laisvas“, – sakė kandidatas į eurokomisarus.

V. Sinkevičius taip pat pridūrė, kad klausimų klausymuose buvo galima tikėtis įvairių.

„Klausimai galėjo būti įvairūs. Kaip sakau apie savo portfelį, tai yra nuo vandenyno dugno iki oro, kuris supa mus, todėl klausimai galėtų būti patys įvairiausi. Esu dėkingas už kiekvieną klausimą. Europarlamentarai klausdami parodo, kas jiems labiausiai rūpi, kurie klausimai yra aktualiausi. Stengiausi atsakyti kuo išsamiau“, – teigė V. Sinkevičius.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę V. Sinkevičius atsakė į komitetų narių pateiktus klausimus raštu.

Komiteto pirmininkas ir politinių frakcijų atstovai (koordinatoriai) posėdžiaus iš karto po klausymo arba kitą rytą, kad įvertintų pasiūlytojo komisaro atsakymus. Per 24 valandas nuo įvertinimo koordinatoriai išsiųs konfidencialų vertinimo raštą Komitetų pirmininkų sueigai, kuriame pateiks rekomendaciją dėl pasiūlytojo komisaro tinkamumo.

Komiteto koordinatoriai gali susitarti ir vienbalsiai rekomenduoti pritarti pasiūlytojo komisaro kandidatūrai. Jeigu nuomonės išsiskiria, būtina surinkti bent dviem trečdaliams komiteto narių atstovaujančių koordinatorių palaikymą. Jeigu tokia dauguma nesusidaro, koordinatoriai turi teisę paprašyti kandidato atsakyti į papildomus klausimus raštu, o jeigu ir šie atsakymai netenkina, jie turi teisę surengti papildomą kandidato klausymą. Taip pat gali būti pasiūlyta patikslinti komisarų atsakomybės sritis.

Spalio 15 d. Komitetų pirmininkų sueiga, o spalio 17 d. EP Pirmininkų sueiga išnagrinės klausymų vertinimo raštus ir rekomendacijas bei atliks galutinį vertinimą. Iškart po to kandidatų vertinimo raštai bus paskelbti viešai.

Spalio 23 d. Strasbūre rengiamame EP plenariniame posėdyje numatyta balsuoti dėl visos Europos Komisijos sudėties (ji turi būti patvirtinta vienu balsavimu, balsavusiųjų dauguma).

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite