Angle down Atgal

V. Šapoka: kitų metų biudžetas nukreiptas į socialinės atskirties ir skurdo mažinimą

Finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad 2020 metų biudžeto projektas yra nukreiptas į skurdo ir socialinės atskirties mažinimą.

„Žiūrint į visumą, yra pakeitimai dėl neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD), bet yra pakeitimai susiję su vaiko pinigais, pensijomis, yra eilė kitų priemonių. Bendras efektas nukreiptas į socialinės atskirties mažinimą ir skurdo mažinimą, nes daugiau nei pusė papildomų išlaidų nukeliaus socialinei sričiai“, – žurnalistams trečiadienį sakė V. Šapoka.

Tuo metu socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sakė, kad didėsiančios išmokos vaikams ir pensininkams susijusios su tuo, kad šie asmenys patiria didžiausią riziką atsidurti skurde.

„Jeigu pažiūrime į skurstančiųjų struktūrą, dirbančiųjų, kurie gauna darbo užmokestį, nesvarbu ar minimalų mėnesio atlyginimą, ar kitą, tik 8 proc. jų yra skurdo rizikoje. Vaikų skurdo rizika viršija 20 proc., o senjorų tuoj pasieks 40 proc.“, – akcentavo L. Kukuraitis.

Kitų metų valstybės biudžete planuojama gauti 11,5 mlrd. eurų pajamų, o asignavimai sieks 12,6 mlrd. eurų.

Valstybės biudžeto išlaidos augs 8 proc. iki 940 mln. eurų, „Sodros" – 11,7 proc. iki 472 mln. eurų, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) – 7,4 proc. iki 145 mln. eurų, savivaldybių – 11,6 proc. iki 339 mln. eurų.

Valstybės biudžeto pajamos augs 9 proc. iki 956 mln. eurų, „Sodros" – 9,1 proc. iki 407 mln. eurų, PSDF – 11,7 proc. iki 241 mln. eurų, o savivaldybių – 11,9 proc. iki 350 mln. eurų.

Pajamos labiausiai augs socialinės apsaugos srityje – 761 mln. eurų, sveikatos apsaugos – 147 mln. eurų, ekonomikos – 134 mln. eurų, švietimo – 92 mln. eurų, gynybos – 76 mln. eurų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite