Angle down Atgal

V. Pranckietis: R. Karbauskiui balsų nepakaks ir kitą savaitę

Balsavimo atidėliojamą vertinu kaip Ramūno Karbauskio nepasiruošimą, sako iš kėdės verčiamas Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Su „valstiečių“ lyderiu į ginčus įsivėlęs politikas tvirtina, kad parlamentarų balsų, reikalingų atšaukti jį iš einamų pareigų, ko gero, nepakaks ir ateinančią savaitę.

„(Atidėliojamą balsavimą dėl nepasitikėjimo. – ELTA) vertinu kaip nepasiruošimą, kaip neturėjimą balsų ir tą (R. Karbauskis. – ELTA) puikiai supranta... suskaičiuoja ir nukilnoja. Keturi mėnesiai tas tęsiasi ir niekaip neįgyvendina tokio savo įnorio“, – LRT radijui trečiadienį sakė V. Pranckietis.

Politikas teigė, kad pats balsų neskaičiuoja, tačiau užsiminė, kad, jo žiniomis, jį iš posto pašalinti siekiančių politikų skaičiavimai liudija, kad balsų nepakaks ir ateinančią savaitę, jei bus surengta nepasitikėjimo procedūra.

„Kitą savaitę balsų nepakaks iniciatoriams, gal tada nukelsime dar vienai savaitei? Turėtų būti atsakyta visuomenei į klausimą – ar aš turiu pasitikėjimą, ar neturiu“, – teigė jis, pridurdamas, kad jei Seimo nariai jo atžvilgiu būtų nusiteikę neigiamai, jis būtų jau seniai patrauktas iš užimamo posto.

„Jeigu būtų surinkę, tai būtų prieš metus laiko tą balsavimą atlikę“, – sakė V. Pranckietis.

Seimo vadovas replikavo ir į prezidentės Dalios Grybauskaitės komentarus, kad Seimo vadovas pats turi rinktis, kiek „tokioje politinėje menkystėje“ nori dalyvauti. Jo teigimu, jis dalyvauja ne politinėje menkystėje, bet atstovauja visuomenei.

„Negalima lengvabūdiškai žiūrėti į šias pareigas ir negalima lengvabūdiškai iš šių pareigų pasitraukti reikalaujant, pabrėšiu, vienam asmeniui“, – sakė V. Pranckietis, ragindamas „valstiečių“ lyderius greičiau užbaigti šį klausimą.

„Šią savaitę aš skatinau, kad būtų balsuojama, kad būtų baigta ši diskusija dar ir dėl to, kad kitą savaitę mes turime diskutuoti apie 2020 metųbiudžetą. Tai turėtume susikaupti rimtiems darbams“, – teigė jis.

ELTA primena, Seimo pirmininkas V. Pranckietis paprašė nedelsti ir jau šią savaitę Seime surengti jo atšaukimo procedūrą. „Valstiečių“ lyderiai balsavimą dėl V. Pranckiečio žada kitą savaitę.

Įtampa tarp LVŽS pirmininko R.Karbauskio ir V. Pranckiečio atsirado pastarajam nesutinkant savanoriškai pasitraukti iš Seimo pirmininko posto. R. Karbauskio teigimu, V. Pranckietis turi užleisti poziciją „socialdarbiečiams“, nes taip yra numatyta valdančiosios koalicijos sutartyje. Pats V. Pranckietis tokį spaudimą vadina šantažu ir asmeninėmis R. Karbauskio ambicijomis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite