Angle down Atgal

V. Kasiulevičius: tam tikri kontrolės dalykai turi būti diegiami

Profesorius Vytautas Kasiulevičius po susitikimo su šalies vadovu teigia, kad naujų koronaviruso atvejų šalyje tik daugės dėl atšalusio oro. Pasak jo, karantino įvesti dar nebūtina, bet specifinių ribojimų imtis būtina.

„Jei Lietuva išvengs kritinių scenarijų, tai bus gerai. Bet tam reikia susėsti ir sutarti, negalima atsitiktinai spręsti (...) (Valdžios sprendimai – ELTA) sunku pasakyti, kiek jie vėluoja, kiek ne. (…) Tam tikri sprendimai, manau, veikia, nes atvejų skaičius yra stabilizavęsis (...) Bet ar jie bus tvarūs ir ilgalaikiai? Nes oras šąla ir žmonių susibūrimai intensyvės. Gal specifinių sprendimų reikia intensyvesnių, bet aš nekalbu apie karantiną“, – tikino jis.

„Atvejų daugėja ir daugės, nes šąla oras, tai logiška, reikia imtis veiksmų, stabdant plitimą. Jų įvairūs variantai nuolat diskutuojami yra. Mes ir šiandien su prezidentu kalbėjome, ką galime geriau daryti“, – kalbėjo ekspertas.

V. Kasiulevičius pabrėžė, kad visi sprendimai turi būti pagrįsti aiškiais įrodymais.

„Mes manome, kad tam tikri kontrolės dalykai, tikslinės kontrolės, turi būti diegiami, jie turi būti pagrįsti įrodymais. Aišku, tie veiksmai duoda savo rezultatą. Štai neseniai Jungtinė Karalystė prieš mėnesį pritaikė tam tikrų veiksmų seką – 6 taisyklę susibūrimams (...), apribojo darbo laiką. Ir tai duoda efektą“, – kalbėjo V. Kasiulevičius.

Profesorius užsiminė ir apie prastas NVSC specialistų darbo sąlygas.

„Jeigu NVSC neatseks vis daugiau susirgusių žmonių, mes prarandame kontrolę totaliai. Jau dabar yra atsekama mažiau nei 70 procentų atvejų, ir tai yra labai blogai. Atsekama turėtų būti apie 80 procentų kontaktų. Visi perdegę, reikalingas finansavimas“, – kalbėjo V. Kasiulevičius.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite