Angle down Atgal

V. Čmilytė-Nielsen: siekiant spartesnio gyventojų skiepijimosi reikia derinti skatinamąsias ir ribojamąsias priemones

 Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad siekiant, jog Lietuvoje nuo COVID-19 pasiskiepytų kuo daugiau gyventojų, reikia derinti tiek vakcinuotis skatinančias priemones, tiek ir nepasiskiepijusiems gyventojams taikyti tam tikrus ribojimus.

„Aš manau, kad reikia derinti ir meduolio, ir botago – abu kelius. O kalbant rimtai, aš manau, kad skatinimo priemonės dar ne visos yra išnaudotos, ar tai būtų informavimo kampanijos, ar kažkokios kitos priemonės, apie kurias jau ne kartą kalbėta ir kurios taikomos kitose šalyse“, – „Žinių radijui“ teigė V. Čmilytė-Nielsen.

„Tuos žmones, kurie yra abejojantys, o tokių žmonių mes turime nemažai, tai yra ne iš principo nusiteikę prieš skiepus, bet abejojantys, juos mes vis dar galėtume paskatinti ir laimėti tuos dar dešimt procentų ar penkiolika, kurie vis dar abejoja dėl vienų ar kitų priežasčių“, – sakė ji.

Visgi Seimo pirmininkė pabrėžia, kad siekiant didesnio visuomenės imuniteto nuo COVID-19 nepavyks išvengti ir tam tikrų ribojimų nepasiskiepijusiems asmenims.

„Žinoma, mes neišvengsime ir nesiskiepijančių karantino ar ribojimų nesiskiepijantiems. Tiesiog turime tokią situaciją, kai apie pusė žmonių yra pasiskiepiję ir jie turi visiškai suprantamą pagrindą tikėtis, kad valstybė užtikrins, kad jie neturės ketvirtąjį kartą eiti į visišką užsidarymą“, – sakė V. Čimilytė-Nielsen.

„Tai šioje vietoje reikėtų derinti priemones, o Vyriausybė savo ruožtu, žinoma, planuos, kokie galėtų ar turėtų būti apribojimai tiems, kurie priima sprendimą nesiskiepyti“, – atkreipė dėmesį ji.

Vis dėlto V. Čmilytė-Nielsen teigia, kad rudens Seimo sesijos metu planuojama svarstyti nepasiskiepijusių darbuotojų nušalinimo galimybė yra viena drastiškesnių priemonių.

„Aš manau, kad ją reikia svarstyti, tačiau tai yra kraštutinė priemonė ir tai yra tik kalbant apie labai konkrečius sektorius, profesijas, kur kontaktai su žmonėmis yra nuolatiniai ir neišvengiami. Šiame etape aš galbūt neskubėčiau apie tai kalbėti“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

ELTA primena, kad Vyriausybė siūlys Seimui sekti Latvijos pavyzdžiu, kai ne dėl sveikatos priežasčių atsisakiusius nuo COVID-19 skiepytis darbuotojus darbdaviai galėtų nušalinti nuo darbo, jei asmuo neturėtų galimybės darbo atlikti nuotoliniu būdu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite