Angle down Atgal

Užutrakyje Irenos Mikuličiūtės dailės galerija-studija įteiks Trakų 700-mečiui skirtą atminimo dovaną iš Izraelio

Birželio 19 d. 14 val. Užutrakio dvaro sodybos rūmuose vyks tarptautinio meno vyksmo „Nuo steam punk iki sodrios tapybos“ pristatymas publikai. Jo metu gausus būrys žymių Lietuvos ir užsienio menininkų pristatys savo darbus, kurie puikiai eksponuojami net keliose skirtingose Užutrakio dvaro sodybos rūmų salėse. Renginio „vinis“ – iškilmingas  Irenos Mikuličiūtės dailės galerijos-studijos atminimo dovanos įteikimas Trakų rajono savivaldybei. Paroda – skirta Trakų 700 metų gimtadieniui ir Lietuvos karaimų metams 2022-aisiais paminėti, ir veiks iki liepos 20 dienos.

 I. Mikuličiūtės dailės galerijos-studijos direktorė Irena Mika meno vyksmo „Nuo steam punk iki sodrios tapybos“ pristatymo metu įpareigota perduos Trakų rajono savivaldybei Izraelyje gyvenančio parodos garbės svečio, garsaus menininko Anatoly Baratynsky tapybos darbų diptiką, simboliniu pavadinimu „Dinastijos“. A. Baratynsky čia, Lietuvoje, dalyvavo ne vienoje grupinėje parodoje. Jau seniai norėjo savo darbus padovanoti Lietuvai. „Norisi, kad mano kūrybos dalelė būtų Lietuvoje“, – anksčiau yra prasitaręs A. Baratynsky.

A. Baratynsky – tai Izraelyje gyvenantis menininkas, parodų kuratorius. Priklauso garbingam Tarptautiniam menininkų asociacijos Izraelio skyriui, yra jos narys. Dailininkas  A. Baratynsky – dažnai vadinamas eksperimentuotoju, savo kūryboje sujungė naujas savo paties išrastas tapybos technikas su jau žinomomis. Kartą paklaustas: „Kas yra menininkas?“ A. Baratynsky juokaudamas atsakė: „Mąstantis žmogus, turintis gerą vaizduotę, ir gerai išmanantis medžiagas bei jų chemines savybe.“

„Iki šiol dar to nebuvo, kad toks būrys garsiausių Lietuvos ir užsienio menininkų pristatytų savo kūrybą Užutrakio dvaro sodybos rūmuose. Tapybai, skulptūrai, grafikai ir keramikai skirtos net skirtingos didelės Užutrakio dvaro sodybos rūmų salės. Tarptautiniame meno vyksme dalyvauja: tapytojai I. Mikuličiūtė-Mika, Gintautas Vaičys, Eva Pohlke, Rūta Eidukaitytė, Gustas Jagminas, grafikė Daiva Kairevičiūtė, skulptoriai Liutauras Griežė, Sigitas Straigis, keramikė Dormantė Penkinski ir garbės svečiai – tapytojai Natalia Naida-Kapulovska iš Ukrainos ir Anatoly Baratynsky iš Izraelio“, – apie būsimą meno vyksmo pristatymą kalba I. Mikuličiūtės dailės galerijos-studijos direktorė I. Mika.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite