Angle down Atgal

Užsikrėtusiųjų COVID-19 Panevėžio švietimo įstaigose nepadaugėjo

Prieš porą savaičių koronavirususas įsisuko ir į Panevėžio mokyklas. Vienas susirgimas COVID-19 buvo patvirtintas Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro administracijos darbuotojai. Koronaviruso šešėlis užslinko ir ant „Vilties“ progimnazijos – ten mokosi susirgusios Specialiojo ugdymo centro darbuotojos sūnus. 

Šios klasės mokiniai visi saviizoliacijoje ir dirba nuotoliniu būdu. Į švietimo įstaigą jie sugrįš rugsėjo 24 dieną.

Beje, kaip jau skelbėme, koronavirusu užsikrėtė ir „Šaltinio“ progimnazijos darbuotoja.

15 vaikų testuoti

„Vaikai mokosi nuotoliniu būdu. Klasėje mokosi 30 vaikų. Vienas serga, o iš likusiųjų 29 moksleivių -penkiolika testuoti. Visų jų rezultatai – neigiami. Ypatingai rekomendavome testus atlikti dviem moksleiviams, nes vienas jų sėdėjo viename suole su susirgusiuoju, o kitas – kartu šoko. Labai džiugu, kad jų koronaviruso testai – neigiami“, – pasakojo progimnazijos direktorė Danutė Valiukienė ir tvirtino, kad ir likusieji vaikai jaučiasi gerai.

Nustatyta schema

Nacionalinis visuomenės sveikatos centro (NVSC) Panevėžio departamento direktorius Eugenijus Vilčinskas pasidžiaugė, kad kol kas daugiau COVID-19 židinių Panevėžio miesto švietimo įstaigose nėra.

„Susirgusiojo moksleivio klasės draugai jau galės eiti į mokyklą, bet jis pats – dar ne. Jį gydantis medikas, pagal nustatytą schemą, nustatys, ar galės vaikas lankyti mokyklą. Yra numatytas reglamentas, kurio reikia laikytis. Kol kas daugiau Panevėžyje nėra nustatytų susirgimų, bet tai kol kas ir tuo reikia džiaugtis. Viskas priklauso nuo mūsų, kaip laikysimės reikalavimų“, – aiškino E. Vilčinskas.

Pasak NVSC Panevėžio departamento vadovo, susirgusi Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro administracijos darbuotoja į darbą galės eiti, jei leis ją gydanti gydytoja.

„Reikia vadovautis visais reikalavimais. Kadangi ji ne hospitalizuota, tai turi derinti su savo šeimos gydytoju ir žiūrėti, kaip jaučiasi“, – informavo E. Vilčinskas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite