Angle down Atgal

Užrakintas kabinete ikimokyklinukas iškrito iš trečio aukšto

Klaipėdos apygardos teismas atvertė ir išnagrinėjo neeilinę bylą – į teismą kreipėsi mažamečio mama, kuri teisybės ieškojo po Šilalės rajono gimnazijos priešmokyklinio ugdymo pedagogės sunkiai suvokiamo poelgio. Auklėtoja kabinete užrakino vaiką, kuris vėliau iškrito pro jo langą. Vaikas patyrė šoką, įvairių traumų ir reanimacijoje praleido 9 dienas.

Per plauką mirtimi nesibaigęs incidentas, nukentėjusio berniuko tėvų teigimu, įvyko dėl to, kad pedagogė neužtikrino saugios aplinkos. Teismui tėvai nurodė, kad pasibaigus priešmokyklinės ugdymo grupės užsiėmimams vaikas buvo užrakintas mokyklos trečiajame aukšte esančioje klasėje. Vaikas buvo užrakintas sąmoningai, t. y. jo mokytoja vaiko užrakinimą klasėje taikė kaip vaiko auklėjimo priemonę.

Negalėdamas išeiti iš užrakintos patalpos ir dėl savo jauno amžiaus neįvertinęs kritimo iš aukščio rizikos, vaikas persisvėrė per klasėje esantį langą, paslydo ir iškrito bei stipriai susižalojo. Trauma itin paveikė nukentėjusiojo psichinę būklę bei bendrą savijautą, sukėlė tiek fizines, tiek dvasines pasekmes, kurios neabejotinai bus jaučiamos ir ateityje, tuo sukeltas didžiulis emocinis sukrėtimas ir motinai.

Tėvai teismo prašė iš Šilalės rajono gimnazijos priteisti 15 000 eurų neturtinės žalos atlyginimą vaikui ir 5 000 eurų jo motinai.

Pro langą iškritęs berniukas reanimacijoje praleido 9 dienas, patyrė kaulų lūžius bei daugybinius sumušimus, trauminį šoką, gana ilgą reabilitacijos laikotarpį 2 savaites gulint ant kieto pagrindo, po traumos atsiradusius sutrikimus. Vaiko psichologinė būklė taip pat buvo sutrikdyta. 

Tauragės apylinkės teismas šiuos sužalojimus vertino skeptiškai ir  ieškinį tenkino iš dalies – priteisė vaikui iš mokyklos 3 000 Eur, o jo motinos reikalavimus dėl neturtinės žalos atlyginimo atmetė.

Tačiau tėvai apskundė sprendimą. Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje civilinėje byloje iš mokyklos vaikui priteisė 5 000 Eur, o jo motinai – 1 000 Eur neturtinės žalos atlyginimą.

Apygardos teismo nutartis įsiteisėja nuo paskelbimo dienos, tačiau per 3 mėnesius gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Parengta pagal Klaipėdos apygardos teismo informaciją

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite