Angle down Atgal

Už išgelbėtą gyvybę apdovanotas ugniagesys

Kovo 13 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius Anykščių rajono ugniagesių tarnybos Viešintų ugniagesių komandos ugniagesiui Eitautui Motiejūnui įteikė Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklą „Už nuopelnus gyventojų saugai“. Šių metų sausio 3 d. šio ugniagesio pastabumo ir operatyvumo dėka buvo išgelbėta žmogaus gyvybė.

Tądien E. Motiejūnas vyko į Anykščius ir važiuodamas pro Pagojės tvenkinį atkreipė dėmesį į valtyje žvejojantį vyrą. „Grįždamas pastebėjau, kad valtis pakrypusi ant šono, o žmogaus nebesimato. Paskui pamačiau, kad jis užsikabinęs už valties. Paskambinęs skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 iškviečiau pagalbą. Tuomet nusimečiau drabužius ir ketinau šokti į vandenį ir plaukti prie skęstančiojo, bet vyras tikino turįs jėgų sulaukti gelbėtojų. Iš pradžių valtis buvo maždaug už 50 m, bet vėjas ją nešė kranto link. Kai atvyko ugniagesiai gelbėtojai, vyras jau buvo maždaug už 30 m nuo kranto,“ – pasakojo jis.

Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai sąmoningą vyrą parplukdė į krantą ir perdavė medikams. Vėliau išgelbėtas 81 metų vyras šioje tarnyboje susižinojo, kur dirba jo gelbėtojas ir atvyko padėkoti E. Motiejūnui. „Jis buvo labai dėkingas, nes sakė tuomet vandenyje jau buvo labai sušalęs. Vyras pasakojo, jog traukė žuvį, užsikabino graibštas ir jis iškrito iš valties. Beje, jis teigė, jog šis kartas buvo jau penktasis, kai jis skendo žvejodamas...“ – sakė ugniagesys.

E. Motiejūnas ugniagesiu dirba dvejus metus. Ir prieš tai jis žavėdavosi ugniagesių darbu: „Mano du kaimynai Viešintų miestelyje – ugniagesiai. Man visada atrodė įdomus jų darbas. Tad ir pats nusprendžiau tapti ugniagesiu. Iki šio įvykio dar nieko neteko gelbėti. Dažniausiai važiuojame gesinti gaisrų, ypač jų daug būna pavasarį, kaip pradeda degti žolė. Taip pat dega ir gyvenamieji namai, ir ūkiniai pastatai. Kai atvykstame gesinti gaisro, vieni žmonės tuoj pradeda mokyti mus, kaip reikia dirbti, kiti skuba mums padėti. Bet dabar gyventojai labiau rūpinasi savo saugumu. Daugelis jau yra įsigiję ir autonominius dūmų detektorius, kai kurie juos pasikabinę kiekviename kambaryje.“

Apie E. Motiejūną puikiai atsiliepia ir Anykščių rajono ugniagesių tarnybos viršininkas Valdas Tereškevičius. Jis sakė, jog tai darbštus ir atsakingas žmogus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite