Angle down Atgal

Utenos „Saulės“ gimnazijoje darbą pradėjo nauja mokytoja

Jau tapo gražia jaunųjų žurnalistų tradicija kiekvieną metų rugsėjį pakalbinti naują gimnazijos mokytoją, skelbia Utenos „Saulės“ gimnazija, kviesdama susipažinti su mokytoja Irena Bugailiškiene laikraščio „Langas“ skiltyje „Interviu“.

Mokytoja, kaip dažniausiai prisistatote mokiniams?
Mokiniams visada sakau, kad esu pagarbą kitam demonstruojantis, mokinius mylintis žmogus.

Papasakokite apie savo pedagoginio darbo pradžią. Kas buvo lengviausia ar sunkiausia? Kas įsimintiniausia, nes dar ir šiandien atsimenate?
Mokytoja pradėjau dirbti tik baigusi mokyklą. Tai buvo nedidelė kaimo mokykla Žemaitijoje. Lengva buvo rasti bendrą kalbą su mokiniais, ,,užkrėsti“ juos įvairia veikla. Sunkiausia bendrauti su tais kolegomis, kurie nepripažino pokyčių. Ir šiandien prisimenu, kai, būdama vos aštuoniolikos, turėjau iš rajono centro parvežti visų kolegų atlyginimus. Suma tikrai didžiulė! Įsidėjau pinigėlius į rankinuką ir šokau į autobusą, kuris nuvežė iki mokyklos. Baimės tada nejaučiau, bet, kai pagalvoju dabar... Ten dirbau tik vienus metus. Tada įstojau į universitetą.

Kodėl pasirinkote biologijos studijas? Kuo jos išskirtinės?
Esu gamtos žmogus, miškininkų dukra, vaikystėje gyvenau gamtos apsuptyje, labai domėjausi supančiu pasauliu. Pasirinkau studijuoti biologiją, nes šis mokslas nuolat besikeičiantis, natūraliai žadinantis smalsumą ieškoti ir atrasti.

Kuo dar be biologijos domitės? Kas yra jūsų hobi?
Domiuosi natūralistinių gėlynų dizainu, kulinarija. Buvau susirgusi „gėlialige“, bet jau baigiu pasveikti.

Kokias knygas skaitote, kokia apskritai literatūra patinka ir kodėl?
Skaitau romanus, detektyvus, istorinę ir mokslinę literatūrą. Romanai skirti dvasiniam poilsiui, o mokslinė - profesiniam tobulėjimui.

Ar patinka kelionės? Kokios? Papasakokite.
Labai patinka tiek pažintinės, tiek poilsinės kelionės. Teko dalyvauti ekspedicijoje Gobustane. Tai archeologinis draustinis ir saugoma gamtos teritorija rytų Azerbaidžane, į pietvakarius nuo Baku, prie Kaspijos vakarinio kranto, Karadago rajone. Vietovė 2007 m. paskelbta UNESCO pasaulio paveldo objektu. Tyrinėjome naktinius drugius, vaikščiojom uolynais, neveikiančio ugnikalnio pakraščiais. „Skaitėme“ uolų įrašus petroglifus (seniausieji datuojami ankstyvajame paleolite).

Visą interviu rasite čia.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite