Angle down Atgal

Utenos krašto garbės piliečiais tapo gydytojas K. Preikša ir klebonas S. Kalvaitis

Utenos krašto garbės piliečių vardai suteikti gydytojui Kazimierui Preikšai ir Daugailių Šv. Antano Paduviečio parapijos klebonui Sauliui Kalvaičiui.

Pasitinkant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, kovo 10-ąją Utenos kultūros centre buvo pagerbti Utenos rajonui nusipelnę žmonės: gydytojas odontologas Kazimieras Preikša ir Daugailių Šv. Antano Paduviečio parapijos klebonas, kunigas Saulius Kalvaitis. Jiems buvo suteikti Utenos krašto garbės piliečių vardai.

Kunigui Sauliui Kalvaičiui Utenos krašto garbės piliečio vardas suteiktas už aktyvią visuomeninę veiklą, socialinės atskirties žmonių globą, atidumą, jautrumą ir rūpinimąsi Utenos krašto žmonėmis, odontologui Kazimierui Preikšai – už disidentinę veiklą sovietmečiu, aktyvų kraštotyrinį darbą, Sąjūdžio idėjų puoselėjimą Utenos krašte ir filantropinę veiklą.

Susirinkusius į Utenos krašto garbės piliečių pagerbimo ceremoniją Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga sveikino Seimo narys Edmundas Pupinis, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas. Utenos rajono savivaldybės meras Kazimierui Preikšai ir kunigui Sauliui Kalvaičiui įteikė Garbės piliečio regalijas, dėkojo už jų veiklą bei linkėjo visokeriopos sėkmės tolesniuose darbuose.

Utenos krašto garbės piliečių pagerbimo ceremoniją vainikavo Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ bei dainininkės, išpopuliarėjusios su autorine daina „Brolužis“, Ramintos Naujanytės Bjelle koncertas. Jame skambėjo populiarios, jaudinančios dainos apie Lietuvą. Susirinkusieji audringai plojo už Vytauto Kernagio „Baltą paukštį“, Gyčio Paškevičiaus ir Erikos Drungytės „Mano kraštas“, už Maironio „Lietuva brangi“. Nuskambėjo ir Bjelle daina „Brolužis“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite