Angle down Atgal

Ukrainoje ginkluotas vyras užsibarikadavo autobuse su 20 keleivių

Ukrainos šiaurės vakariniame Lucko mieste antradienio rytą ginkluotas ir sprogmenų su savimi turintis vyras užsibarikadavo autobuse su 20 keleivių, pranešė Voluinės srities policija.

„Šiandien rytą gautas pranešimas,.. kad Lucko centre vyriškis užėmė autobusą su keleiviais, su savimi jis turi sprogmenų ir ginklą“, – sakoma feisbuke paskelbtame policijos pranešime.

Voluinės srityje įvestas operatyvinis planas „Įkaitas“, Lucko centro teritorija saugumo sumetimais užtverta.

Įvykio „vietoje dirba visos policijos tarnybos“, nurodoma pranešime.

Vieno pareigūno teigimu, įvykio vietoje buvo girdėti šūvių.

Pasak Voluinės srities policijos viršininko Jurijaus Kroškos, informacijos apie nukentėjusiuosius kol kas nėra, matoma pažeidimų tik autobuse.

Policijos viršininkas pridūrė, kad autobuse užsibarikadavęs vyras savo reikalavimus aprašė tviteryje.

„Dabar stebimas socialinis tinklas. Jo paskyroje nėra jokių reikalavimų, paprasčiausiai bendro pobūdžio frazės, [reiškiamas] nepasitenkinimas sistema, bet nenurodyta, kokia. Dabar dar aiškinamės, bandome derėtis. Skambiname, bet jis nekelia ragelio, nepatikslina reikalavimų“, – pasakojo J. Kroška.

Minimo vyriškio tapatybė tikslinama.

„Situacija kontroliuojama“, – pabrėžė policijos viršininkas.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad daroma viskas, kad situacija būtų išspręsta be aukų.

„Daroma viskas, kad situacija būtų sureguliuota be aukų. Įvykių eigą asmeniškai kontroliuoju“, – nurodė valstybės vadovas.

Vidaus reikalų ministro pavaduotojas Antonas Heraščenka pranešė, kad autobusą užėmęs asmuo pats paskambino policijai ir prisistatė esantis Maksymas Plochojus.

„Lucke užgrobtas autobusas su įkaitais. Jame yra apie 20 žmonių. Nusikaltėlis pareiškė, kad yra ginkluotas, o autobusas užminuotas... Paėmęs įkaitų asmuo 9 val. 25 min. paskambino policijai ir prisistatė Maksimo Plochojaus vardu“, – per feisbuką pranešė A. Heraščenka.

Be to, antradienio rytą Maksimu Plochojumi pasivadinusio vartotojo „YouTube“ kanale buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame ginkluotas vyras sveikino visus su „antisistemos diena“.

Teisėsaugos organai naujienų agentūrai „Interfax“ patvirtino, kad minėtas vaizdo įrašas priklauso asmeniui, užgrobusiam autobusą Lucke.

Teisėsaugos pareigūnų teigimu, bandoma asmeniškai susisiekti su tuo vyru; jis kartais atsiliepia telefonu, bet konkrečių reikalavimų neskelbia, kalba bendromis frazėmis apie kovą su sistema, anarchiją ir panašius dalykus.

Šaltiniai teisėsaugos organuose savo ruožtu praneša, kad. remiantis preliminaria informacija, tas vyras „periodiškai šaudo ir metė iš autobuso granatą“.

A. Heraščenka pažymėjo, kad internete aptikta M. Plohojumi prisistatančio autoriaus knyga „Filosofija prestupnika“ („Nusikaltėlio filosofija“), kurioje pasakojama apie jo patirtį įkalinimo įstaigose ir požiūrį į gyvenimą.

„15 metų jie mane taisė, bet aš nebuvau ištaisytas, priešingai – aš dar labiau tapau tuo, kuo esu“, – vieną ištrauką iš tos knygos citavo jis.

Vidaus reikalų ministro pavaduotojas sakė, kad pareigūnai daro viską, kad išvaduotų įkaitus.

„Prioritetas – dialogas su įkaitų paėmusiu asmeniu“, – teigė jis.

Tuo metu Lucko naujienų portalai praneša, kad autobusą užgrobęs vyras pagrasino sprogimu, jei nebus išpildyti jo reikalavimai, ir sakė, kad dar vienas sprogmuo paliktas kitoje judrioje miesto vietoje.

Į Lucką išskrido vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite