Angle down Atgal

Ukrainistikos muziejus Skapiškyje mini veiklos 10-metį

Gegužės 27-osios vidudienį Skapiškio šv. Hiacinto (Jackaus) bažnyčioje vyko šv. Mišios, kurios buvo aukojamos graikų apeigomis ukrainiečių kalba. Po šv. Mišių gausus būrys svečių rinkosi į humanitarinių mokslų daktarės Aldonos Vasiliauskienės sodybą, kur buvo minimas muziejaus veiklos 10-metis, atidaryta fotografijų paroda „Ukrainos vaikai kalba“ (parodos iniciatorė LR Seimo pirmininkės pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė).

 

Į Ukrainistikos muziejaus veiklos dešimtmečio minėjimą atvyko Kupiškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Augenijus Cesevičius, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ingrida Bernatavičienė, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė, LR Seimo narė Paulė Kuzmickienė, LR Seimo nario Jono Jaručio padėjėjas Virginijus Umbra, Tautinių mažumų departamento direktorė Vida Montvydaitė, ukrainiečiai dvasininkai ir kiti svečiai.

Kupiškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Augenijus Cesevičius sveikindamas dr. Aldoną Vasiliauskienę dėkojo jai už ilgametę ir nuoseklią veiklą Ukrainos labui bei įteikė Savivaldybės mero pasirašytą padėką už Ukrainistikos muziejaus įkūrimą ir religinių ryšių su Ukrainos bendruomene puoselėjimą. Sveikinimo žodžius tarė ir LR Seimo narė Paulė Kuzmickienė, kuri susirinkusiems svečiams pristatė jautrią fotografijų parodą, kvietė priminti sau ir kitiems, kad karo baisumai tęsiasi ir Ukrainos žmonėms, mūsų broliams ir sesėms, reikalinga visokeriopa pagalba.

Po renginio Plk. Prano Saladžiaus šaulių (Utenos apskr.) 9-oji rinktinė kvietė svečius pasivaišinti kareiviška koše ir arbata.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite