Angle down Atgal

Ukmergės ligoninės slaugomi pacientai sulaukė staigmenos iš Londono

Ukmergės ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius sulaukė malonios staigmenos iš Londono. Čia susibūrusi lietuvių bendruomenė nutarė paremti skyrių piniginėmis lėšomis ir reikalinga įranga.

Sumanymas paremti Ukmergės ligoninės slaugomus pacientus kilo Londone 15 metų gyvenančiai Nijolei Deksnienei. Kadaise ji gyveno Vilniuje, tačiau, kaip ir daugelis lietuvių, nutarė išbandyti emigrantės duoną. Londone keliolika metų moteris dirbo gydymo įstaigoje, aktyviai įsitraukė į lietuvių bendruomenės veiklą, dalyvauja liaudies muzikos kolektyve „Saduto“, neseniai sutiko mylimą žmogų ir ištekėjo.

Dirbdama gydymo įstaigoje Nijolė įsitikino, kaip svarbu pacientui čia jaustis komfortiškai, būti aprūpintam ne tik dėmesiu, bet ir būtina įranga.

Todėl ir visuomeninėje veikloje moteris drauge su bendraminčiais stengiasi atkreipti dėmesį į pažeidžiamiausius visuomenės narius.

Londono lietuvių bendruomenės pirmojo skyriaus nariai puoselėja tradiciją kiekvieną rudenį prieš Kalėdas remti kurio nors Lietuvos kampelio sunkiai besiverčiančius žmones.

Pernai vežė labdarą Anykščių senelių namams. Šiemet parašė projektą paremti Ukmergės ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių.

Kodėl Ukmergės? Nes šiame skyriuje slaugytojos padėjėja dirba jos labai artimas žmogus – draugė, giminaitė Valerija Mackonienė.

„Kaip žinome, slaugos darbas yra neįkainojamas. Nuo slaugių darbo priklauso, kaip ligonis jaučiasi, ar saugus, ar pavalgęs, švarus. Gėrio ir meilės dalijimas – gražiausia, ką gali padovanoti žmogus“, – sako Nijolė.

Ukmergės ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėjui Valdemarui Macioniui ir šio skyriaus slaugytojo padėjėjai V. Mackonienei ji su bendraminčiais nupirko bilietus į Londoną ir pakvietė į labdaros vakarą.

Į jį susirinko per šimtas žmonių, panorusių paremti ukmergiškius ir jais besirūpinančius medikus. Vakaro metu skambėjo dainos, vyko loterija, aukcione galima buvo įsigyti paveikslų, prijuosčių.

„Už didžiausią darbą noriu padėkoti mūsų bendruomenės pirmininkei Birutei Gelumbauskienei, Onutei Dobrovolskienei ir visiems, kurie įdėjo širdį rengiantis šitam vakarui. Visas gėris ratu grįžta aukotojui. Šiandien mes kažkam padėsime, rytoj padės mums ar mūsų vaikams, tiesiog gal kitu būdu“, – įsitikinusi N. Deksnienė.

Vakaro metu buvo paaukota per 1 000 svarų.

Aukas skyrė ir ukmergiškiai, o V. Macionis ir V. Mackonienė visus vaišino kolegės Ramunės kepta duona ir atvežtomis naminėmis lauktuvėmis.

Renginyje ukmergiškiai susitiko buvusias bendradarbes Genutę Naskauskienę, Janiną Antanavičienę ir Editą Pečiulytę, kurios mama dirbo Ukmergės ligoninėje.

Išvykoje daug bendrauta su Londone gyvenančiais kraštiečiais. Kelis dešimtmečius ten gyvenanti ukmergiškė Onutė Verbickienė svečius vaišino cepelinais. Aplankyta ir Šv. Kazimiero bažnyčia, kur šv. Mišios aukojamos lietuvių kalba.

Į Ukmergės ligoninę jau išsiųsti neįgaliųjų vežimėliai, vaikštynės, ramentai, lovų staliukai, pagalvės, antklodės, patalynė. Bus dar nupirkta čiužinių nuo pragulų ir keltuvas neįgaliesiems.

Vilma Nemunaitienė (Laikraštis "Ukmergės žinios")

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite