Angle down Atgal

Ukmergėje mįslingai mirus vaikui gydytojai iki šiol gūžčioja pečiais

Sekmadienį Lietuvą sukrėtė septynmečio mirtis: policija pranešė apie Ukmergės ligoninėje mirusį iš namų atvežtą vaiką. Mirties aplinkybės – itin mįslingos, o gydytojai teigia niekuo jau nebegalėję padėti, skelbia „Ukmergės žinios“.

Leidinio duomenimis, septynerių Faustas buvo sveikas, judrus berniukas. Dar penktadienį jis išėjo į mokyklą, o šeštadienį popiet jo gyvybė užgeso ligoninėje. Vaikaičio netekęs senelis žurnalistams pasakojo, kad vaiko kūnelis dabar išvežtas ekspertizei – gal ekspertų išvados padės nustatyti staigios mirties priežastį. Iki pat paskutinės akimirkos berniukas neturėjo temperatūros.

Fausto mama Auksė Jackūnaitė sakė, jog jos sūnus penktadienį, kaip ir visuomet, išėjo į mokyklą, skelbia „Ukmergės žinios“. Sveikata berniukas apskritai nesiskundė. Vaikas lankė Pabaisko pagrindinės mokyklos pirmąją klasę. Penktadienį grįžęs namo pasiskundė mamai, kad nekaip jaučiasi. Temperatūros neturėjo. „Tąkart net nematavau – nebuvo panašu, kad jos būtų“, – „Ukmergės žinioms“ pasakojo mama.

Tačiau jau naktį berniuko būklė ėmė sparčiai prastėti – jis kelis kartus kėlėsi vemti. Mama jau norėjo kviesti greitąją pagalbą, tačiau vaikas ją nuramino, esą jam jau geriau. Tačiau ryte mamai pasidarė neramu, mat vos atsikėlęs ir pavalgęs Faustas vėl sugrįžo į lovą. „Įprastai jis taip nesielgia – atsikėlė ir vėl eis gulti. Nieko nelaukiau – atklojau antklodę – norėjau pamatuoti temperatūrą ir pamačiau: piršteliai – mėlyni“, – „Ukmergės žinios“ cituoja mamą, kuri tuomet ir iškvietė pagalbą.

Apie antrą valandą popiet atvykusi greitosios medicinos pagalba skubiai išvežė berniuką į Reanimacijos skyrių. Tačiau po pusantros valandos medikai mamai pasakė, kad niekuo nebegalėjo padėti: Fausto nebėra. Kaip „Ukmergės žinioms“ pasakojo Ukmergės ligoninės vyr. gydytojas Rimvydas Civilka, vaikas buvo atvežtas gilaus šoko būsenos, su ūmiu kvėpavimo nepakankamumu, plačiais vyzdžiais, neišmatuojamu kraujospūdžiu, reta širdies veikla. Berniuko kūnas jau buvo pamėlęs.

Kaip jis sakė „Ukmergės žinioms“, vaikas buvo pradėtas gaivinti vos pasiekus ligoninės priėmimo skyrių, jis skubiai perkeltas į Reanimacijos skyrių, kur buvo taikyta dirbtinė plaučių ventiliacija, leidžiami simpatomimetikai į veną. Kaip skelbia leidinys, gydytojai ėmėsi visko, kad tik išgelbėtų berniuką, dega, jokios priemonės nepadėjo.

Vaikas buvo gaivintas nuo 14 val. 40 min. iki 16 val. 8 min. Gaivinimas nutrauktas dėl ankstyvųjų mirties požymių bei kitų negrįžtamų organizmo pakitimų.

Kaip „Ukmergės žinias“ laiške informavo R. Civilka, vaiko mirties priežastis liko neaiški. Ją pateiks Vilniaus teismo medicinos ekspertai.

Dėl vaiko mirties policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pagal „Ukmergės žinių“ informaciją

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite