Angle down Atgal

Marijampolės ugdymo įstaigų vadovų pasitarime – apie vakcinaciją, mokymosi pagalbą ir darželių darbą vasarą

Marijampolės savivaldybės vadovai į nuotolinį pasitarimą pakvietė ugdymo įstaigų direktorius aptarti svarbius klausimus. Vienas iš jų – pedagogų vakcinacija. Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda kreipdamasis į ugdymo įstaigų vadovus pabrėžė, kad labai svarbu turėti ketinančių skiepytis sąrašus ir aiškiai žinoti, kurie darbuotojai nesiskiepys. Be abejo, nuomonė ir apsisprendimas gali kisti, tačiau įsibėgėjus prioritetinės grupės vakcinacijai, bus sunku paskiepyti tuos, kurie buvo nusprendę nesiskiepyti, bet nuomonę pakeitė. Apsisprendimas turi būti priimtas atsakingai.

Kitas svarbus aptartas klausimas – mokymosi pagalba vaikams, kurie patiria sunkumų mokydamiesi iš namų. Vyriausybė leido tokiems vaikams ateiti į mokyklas ir į nuotolines pamokas jungtis iš klasių, taip pat gauti papildomas konsultacijas ir reikalingą pagalbą, kad mokymasis būtų lengvesnis.

Pasak ugdymo įstaigų vadovų, vaikų, kurie patiria sunkumų mokydamiesi, kiekvienoje įstaigoje tikrai yra. Kai kur  – vienetai, kai kur – kelios dešimtys. Taip pat stebima situacija, kad nors vaikai yra aprūpinti įranga ir interneto ryšiu – jie vengia dalyvauti pamokose. Nedažnai, tai yra tie patys mokiniai, kurie vengdavo ateiti į pamokas ir  ne pandemijos metu.

Kitokia situacija yra su mokiniais, kurie turi ne vieną brolį ar sesę, kurių tėvai dirba iš namų ir kurie patiria sunkumų dėl to, kad visi šeimos nariai jungiasi į nuotolines pamokas ar į darbinius susitikimus. Tokie mokiniai, tikimasi, pareikš norą nuotolinėse pamokose dalyvauti iš klasės. Bet dėl kiekvieno mokinio grįžimo į klasę spręs vaiko Vaiko gerovės komisija.

Pasitarimo metu buvo kalbėta apie vaikų darželių darbą vasarą. Pasak Savivaldybės mero patarėjos Agnės Pavelčikienės, tėvai domisi, kaip darželiai dirbs vasarą, nes visi nori planuoti į priekį ir žinoti, ko tikėtis. Diskusijų metu  ikimokyklinių įstaigų vadovai pritarė, kad vasarą darželiai dirbs ir kad taip bus patogiau ir paties vaikams, ir jų tėveliams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite