Angle down Atgal

Tyrimas dėl skiepijimo nuo COVID-19 aplinkybių Žalgirio klinikoje sustabdytas

Žalgirio klinikos dalininkai Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Vilniaus universitetas (VU) nutarė sustabdyti tyrimą dėl galimų skiepijimo pažeidimų nuo COVID-19 šioje gydymo įstaigoje.

Sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta informavo BNS, kad stabdyti vykdomą tyrimą, kol vyksta Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ikiteisminis tyrimas, dalininkams rekomendavo speciali komisija.

„Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikų dalininkams komisija rekomendavo sustabdyti vykdomą tyrimą, kol bus gautas STT ikiteisminio tyrimo sprendimas. Dalininkai priėmė sprendimą pritarti komisijos siūlymams“, – sakė ministro atstovė spaudai.

Žalgirio klinikos dalininkai sausio pabaigoje atlikti išsamų tyrimą dėl galimo pažeidimo specialiai komisijai pavedė iki vasario 18 dienos, vėliau terminas pratęstas iki vasario 25 dienos.

Ministerija teigė, kad terminas buvo pratęstas, nes reikėjo surasti naują komisijos narį.

Iš pradžių į komisiją buvo įtraukta Žalgirio klinikoje dirbanti VU Odontologijos instituto direktorė Vilma Brukienė, tačiau siekiant „išsklaidyti bet kokias abejones dėl komisijos nešališkumo ir objektyvumo“ ją komisijoje pakeitė kitas VU atstovas.

Tuo metu STT atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo skiepijimo pažeidimo Žalgirio klinikoje, teisėsaugos teigimu, nuo COVID-19 paskiepyta apie 20 asmenų, tuo metu nebuvusių klinikos darbuotojais.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo, įtarimai jame kol kas niekam nepareikšti. 

BNS sausio pradžioje skelbė apie galimus pažeidimus Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje, kai paskiepyti buvo aštuoni darbo sutarčių su šia klinika neturintys VU Odontologijos instituto dėstytojai, taip pat pensijoje esanti viena klinikos įkūrėjų.

SAM tuo metu teigė, kad darbo sutarčių su Žalgirio klinika neturintys dėstytojai prioriteto tvarka negalėjo būti paskiepyti nuo COVID-19.

Žalgirio klinikos vadovė Vytautė Pečiulienė BNS tąkart sakė, kad dėstytojai paskiepyti, nes nuo vasario 1 dienos ateina dirbti su pacientais bei studentais – jie laikinai įdarbinami pagal įprastą tvarką, kadangi VU Odontologijos institutas yra įstaigos klinikinė bazė.

Direktorė taip pat patvirtino, kad tarp paskiepytųjų yra europarlamentaro Juozo Oleko dukra Laura Linkevičienė, jos vyras Tomas Linkevičius ir kiti asmenys.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite