Angle down Atgal

Tyrimas: darbuotojų atlyginimai šiemet didėjo 7,4 proc., kitąmet augimas bus mažesnis

Lietuvoje atlyginimų augimą privačiame sektoriuje šiemet pajuto dauguma šalies dirbančiųjų, kilo ir bazinio darbuotojų užmokesčio, ir bendrosios grynosios pajamos. Tačiau artimiausiais metais atlyginimų prieaugis gali būti nuosaikesnis, rodo kompanijos „Baltic Salary Survey“ tyrimas.

Kaip rodo apklausa, bazinis darbo užmokestis šiemet kilo 75 proc. dirbančių lietuvių, o grynosios pajamos – 86 procentams. Bazinis užmokestis vidutiniškai pakilo 7,4 proc., o grynosios pajamos – 9,9 procento.

„Mes 7,4 proc. augimą gauname žiūrėdami į visus darbuotojus, o jeigu žiūrėtum tik į tuos, kuriems kilo, tuomet tas vidutiniškas kilimas būtų dar didesnis ir viršija 10 proc.“, – spaudos konferencijoje sakė „Baltic Salary Survey“ atlygio konsultantas Povilas Blusius.

Labiausiai atlyginimai kilo finansų sektoriuje (11 proc.), pardavimų (10,2 proc.), mažmenos (10 proc.), gamybos (10 proc.). Vidutiniškai 17 proc. lietuvių atlyginimo pakėlimo sulaukė daugiau nei kartą per metus.

Anot apklausos, 2020–2022 metais atlyginimų kilimas privačiame sektoriuje bus lėtesnis ir sieks apie 5 proc. per metus.

Šiemet daugiau nei pusė (59,2 proc.) dirbančiųjų gavo bent vieną priedą prie atlyginimo. Dažniausiai dirbančiųjų pastangos buvo įvertinamos mėnesiniais arba ketvirčio priedais, daliai darbuotojų mokėti metiniai arba pusmetiniai priedai.

Pasak P. Blusiaus, dėl didelės darbo jėgos konkurencijos darbdaviai ne tik kelia atlyginimus, bet ir vis daugiau investuoja į papildomas nefinansines darbuotojų motyvacijos sistemas.

Dažniausios privačiame sektoriuje taikomos papildomos motyvacinės priemonės – sąskaitos už mobilųjį telefoną, pramoginiai renginiai, profesiniai kursai ir lengvatos automobiliams. Daugėjo organizacijų, siūlančių darbuotojams investuoti į pensijų fondus arba įmonės akcijas, buvo siūlomas lankstesnis darbo grafiko ir darbo iš namų galimybė.

Šiemet darbuotojų skaičius įmonėse vidutiniškai augo 15 procentų. Iki metų pabaigos beveik pusė kompanijų planuoja nekeisti darbuotojų skaičiaus, 42 proc. apklaustųjų jį didins, 9 proc. – planuoja mažinti.

Savanoriška darbuotojų kaita įmonėse per praėjusius metus siekė 16,3 procento. Viena svarbiausių tai lemiančių priežasčių – darbo rinkos traukimasis. Didesnė dalis įmonių planuoja nekeisti darbuotojų skaičiaus.

Pasak P. Blusiaus, organizacijos darbo rinkoje labiausiai pasigenda ir sunkiausiai išlaiko informacinių technologijų (IT), telekomunikacijų ir interneto, pardavimų, rinkodaros ir produktų valdymo, inžinerijos ir mokslo, klientų aptarnavimo ir kontaktų centrų specialistus.

„Baltic Salary Survey“ nuo 2018 metų gegužės iki šių metų gegužės vykdytos apklausos metu buvo apklausta 950 Baltijos šalių organizacijų. Apklausoje analizuojami 200 tūkst. darbuotojų duomenys.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite